Co zabrać ze sobą na obóz młodzieżowy

Co zabrać ze sobą na obóz młodzieżowy

Co zabrać ze sobą na obóz młodzieżowy

Pytanie może wydać się wielu z nas zabawne, ale jest takie tylko pozornie. Obóz młodzieżowy to miejsce, gdzie przede wszystkim nie ma rodziców. Mamy też zazwyczaj ograniczony budżet i kiedy czegoś zapomnimy, może się okazać, że nie ma sposobności, aby to po prostu zdobyć.

Dlatego wyjazd na obóz młodzieżowy zaplanujmy nieco bardziej starannie niż zwykły urlop z rodzicami.

Najpierw dokumenty. To absolutna podstawa wszystkiego

Jak mamy to paszport. Jak nie mamy to przynajmniej legitymacja szkolna. To nie tylko nasz obowiązek i bezpieczeństwo mieć przy sobie jakikolwiek dowód tożsamości, ale też szansa na zniżki podczas ewentualnych aktywności. Kolejny banał to pieniądze. Wbrew pozorom to najczęściej zapominana rzecz. A bez pieniędzy, żaden nawet najlepszy obóz nie będzie udany. Bo przypominam wam jeszcze raz, obozy młodzieżowe odbywają się bez udziału rodziców! Kolejną ważną rzeczą są lekarstwa. Teoretycznie każdy obóz powinien mieć apteczkę, a nawet pielęgniarkę i prowizoryczny gabinet, ale proszki od bólu głowy, krople na żołądek czy choćby podstawowe środki higieniczne zawsze warto mieć przy sobie.

Z rzeczy, które zapominamy wziąć ze sobą, kiedy mama nas nie przypilnuje i nie spakuje na czoło listy wdrapuje się ręcznik

Ręcznik musi być do mycia. To jednak sztuka. I przynajmniej dwa, które będą nam służyć do wycierania się po kąpieli w jeziorze lub w morzu. Optymalnym rozwiązaniem jest wzięcie jednego dużego ręcznika, na którym będziemy siedzieć i mniejszego, którym wytrzemy skórę. Nie muszę wam przypominać, ale przypomnę, że warto też zabrać swoją własną szczoteczkę do zębów, dezodorant, mydło, szampon i choćby jeden krem nawilżający. Co bardziej zapobiegliwi powinni też zadbać, aby w bagażu znalazł się krem przeciwsłoneczny. Przydadzą się też plastry. Takie większe, które będą nam zakrywać zadrapania i takie mniejsze służące do maskowania bąbli na nogach.

Więcej na https://www.atas.pl/

Jeżeli jedziecie nad morze, a tym bardziej takie, które leży poza granicami Polski koniecznie weźcie ze sobą nakrycie głowy. W sytuacji, kiedy czterdziestostopniowy żar będzie lał się z nieba, podziękujecie sobie samym za zapobiegliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *