Jak działa kredyt konsolidacyjny

Jak działa kredyt konsolidacyjny

Jak działa kredyt konsolidacyjny

Jednym z najnowszych instrumentów finansowych, jaki jest oferowane przez banki w Polsce, jest kredyt konsolidacyjny.

To narzędzie, które jest adresowane do tych osób, które z rozmaitych powodów, przestały panować nad swoimi dotychczasowymi zobowiązaniami finansowymi lub popadły w poważne tarapaty finansowe.

Kredyt konsolidacyjny to po prostu połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań, jakie mamy w różnych bankach w jeden kredyt w danej placówce

Rozwiązanie to ma rozliczne zalety, ale też wady. Wszystko zależy bowiem od sytuacji, w której się znaleźliśmy i perspektyw wyjścia z dołka finansowego. Jeżeli nie jesteśmy w stanie obsługiwać swoich obecnych zobowiązań i znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie zaciągamy jeden kredyt, aby spłacić poprzedni, to kredyt konsolidacyjny może okazać się dla nas ostatnią deską ratunku, aby nie wpaść w bankructwo. Zaciągając go bank, podyktuje nam nową stopę procentową, która będzie niższa niż choćby w przypadku kredytu gotówkowego. Oznacza to, że suma naszych wszystkich comiesięcznych spłat, zmniejszy się, co pozwoli nam na złapanie oddechu finansowego i regularne spłacanie swoich zobowiązań. Konsolidacji podlegać mogą praktycznie wszelkie kredyty, które oferują banki. Od kredytów gotówkowych, samochodowych, aż do mieszkaniowych, hipotecznych czy niespłaconych kart kredytowych. To oczywiście rozwiązanie wygodne. Nie musimy już pamiętać o wszystkich terminach spłat, a jedynie o jednym. Nie musimy też biegać od banku do banku, czy wykonywać kilku przelewów miesięcznie.

Za cały kredyt zapłacimy w jednym banku

Kredyt konsolidacyjny ma jednak swoje konsekwencje. Bank zmniejszy nam ratę kredytu, co w praktyce może się przełożyć na ratę niższą o nawet kilkaset złotych, jednak musimy pamiętać, że nie mamy do czynienia z instytucją charytatywną. Będziemy musieli spłacić wszystkie nasze kredyty, a łączna suma spłat możemy być wyższa niż, gdybyśmy nie skorzystali z kredytu konsolidacyjnego i spłacili wszystko oddzielnie. Bank po prostu zwiększy ilość rat i w ten sposób osiągnie swój zakładany zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>