Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Coraz częściej na poddaszach urządzamy przytulne mieszkania. Oczywiście, aby z mieszkania na poddaszu można było komfortowo korzystać koniecznie trzeba na nim urządzić łazienkę.

Gdzie zaplanować łazienkę na poddaszu?

Łazienka ze skosami może być równie ładna i funkcjonalna jak ta urządzona na parterze domu

Należy jednak pamiętać, aby zachować proporcje wysokości. Rozwiązania typowe niekoniecznie muszą się bowiem sprawdzić. Skosy w łazience mogą bowiem oznaczać, że pewne elementy jej wyposażenia będziemy musieli wykonać na zamówienie. Warto także starannie przemyśleć ustawienie nie tylko łazienkowych mebli, ale także urządzeń sanitarnych. W zależności od wielkości łazienki możemy do niej wstawić zarówno wannę albo kabinę prysznicową. W przypadku łazienki ze skosami dobrym rozwiązaniem jest wybór wanny narożnej. Łazienka ze skosami może zostać urządzona w miejscu, w którym nie ma ścian kolankowych. Wszystkie urządzenia sanitarne, które się w niej znajdą musimy jednak odsunąć od połaci. Blisko ściany kolankowej możemy za to zaplanować umieszczenie sedesu. Przy ścianie kolankowej może znaleźć się także umywalka.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Skosy w łazience warto wykorzystać jak najlepiej. Dlatego warto do łazienki na poddaszu wybierać szafki, które mają głębokie szuflady lub półki. Dzięki temu łazienka będzie bardziej funkcjonalna. Łazienkę warto zaplanować przy ścianie szczytowej, będzie bardziej komfortowa. Koniecznie trzeba także pamiętać, aby nad warstwą wełny mineralnej, która będzie ocieplać połać dachu pozostała szczelina wentylacyjna. Łazienka jest przecież pomieszczeniem, w którym panuje wysoka wilgoć, nadmiar pary wodnej musi zostać z izolacji usunięty. Pamiętajmy także o wentylacji samej łazienki oraz o sposobie jej ogrzewania. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie w łazience na poddaszu ogrzewania podłogowego. Sprawdzą się również elektryczne grzejniki drabinkowe. Oba te rodzaje ogrzewania można ze sobą połączyć.

Łazienkami ze skosami może być funkcjonalna i bardzo ładna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *