Kominek jedno- czy dwustronny?

Kominek jedno- czy dwustronny?

Kominek jedno- czy dwustronny?

Kominek jest źródłem bardzo przyjemnego ciepła, ale także ozdobą wnętrza, w którym się znajduje. Większość osób, które zdecydowały się na kominek, wybiera tradycyjny kominek, w którym palący się ogień widoczny jest tylko z jednej strony i tylko w tym pomieszczeniu, w którym się znajduje. Dzisiaj jednak na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, które pozwalają cieszyć się widokiem płonącego ognia więcej niż tylko w jednym pomieszczeniu. Dzisiaj można wybrać kominek dwustronny lub nawet kominek trójstronny.


Kto może wybrać kominek dwustronny?

Aby móc cieszyć się widokiem ognia w dwóch pomieszczeniach jednocześnie koniecznie trzeba kupić specjalny wkład kominkowy. Wkład w kominku dwustronnym jest przeszklony z dwóch stron. Dwustronny kominek ma jedną wadę: potrzebuje dużo więcej miejsca niż tradycyjny. Najlepiej tez prezentuje się w przestronnych i otwartych pomieszczeniach. Kominki dwustronne nie należą też do tanich. Na pewno są jednak rozwiązaniem bardzo innowacyjnym, dają wiele możliwości aranżacji wnętrz.

Zalety kominka trójstronnego

Jeszcze bardziej nowatorskim rozwiązaniem proponowanym przez producentów kominków są kominki trójstronne. Jedyna różnica pomiędzy dwustronnym a trójstronnymi kominkami polega na tym, że wkład w tych drugich jest wyposażony nie w dwie, ale w trzy szyby.

Na co zwrócić uwagę wybierając kominek dwu- lub trójstronny?

W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki otwierane są szyby we wkładzie. W większości modeli kominków dwustronnych szyba otwiera się do góry lub do boku. W kominkach trójstronnych najczęściej tylko do góry. Wybierając wkład zwróćmy uwagę także na jego wymiary. Najważniejsze parametry to jego głębokość i szerokość.
Dwustronny lub trójstronny kominek to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Są one niezwykle dekoracyjne, pozwalają cieszyć się widokiem ognia nie tylko w jednym pomieszczeniu. Kominki dwustronne i trójstronne mają wszystkie zalety jednostronnych kominków. Stanowią jednak wyjątkowo oryginalny element dekoracyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *