Płyn do higieny intymnej – po co go używać?

Płyn do higieny intymnej – po co go używać?

Płyn do higieny intymnej – po co go używać?

Pielęgnacja całego ciała jest bardzo ważna – jeśli będzie właściwa pozwoli nam dłużej zachować piękny wygląd oraz zdrowie. Jednakże wiele osób dbając bardzo o swoje włosy czy paznokcie, zapomina jednocześnie o odpowiedniej dbałości o miejsca intymne.

Ciało kobiety wymaga w tym względzie szczególnego rodzaju pielęgnacji – używanie zwykłych mydeł czy żeli pod prysznic może tylko przysporzyć komuś dodatkowych kłopotów.

Dlaczego? Po co używać takiego kosmetyku, jakim jest płyn do higieny intymnej?

Są osoby, które okolice intymne myją zwykłym mydłem, a nawet szamponem! Są i takie, które stosują zwykłą wodę, bez żadnego środka myjącego. To oczywiście łatwy sposób do wywołania jakiegoś stanu zapalnego okolic intymnych – potrzebują one bowiem specjalnej pielęgnacji, żeby zachować zdrowie. Odczyn pH pochwy kobiecej jest kwaśny i taki musi pozostać, jeśli ma być ona zdrowa. Takie pH waha się od 3,5 do 4,4 i zapewnia najlepszą ochronę przed bateriami oraz drobnoustrojami. Nie są one po prostu w stanie rozmnażać się w kwaśnym środowisku. Mydła i inne środki mają odczyn zasadowy – mycie nimi okolic intymnych zaburza zatem naturalne pH tych okolic i w związku z tym może przyczynić się powstania choroby.

Płyn do higieny intymnej

Wyspecjalizowany płyn do higieny intymnej, jak terapeutyczny Lactima Duo Forte+ Lirene pomaga w namnażaniu się zdrowych baterii, zawierając też substancje wspomagające ich aktywność. Te złe nie są zaś w stanie rozmnażać się w niekorzystnym dla nich środowisku. Taki kosmetyk nie wysusza przy tym skóry, nie niszczy jej naturalnego płaszcza lipidowego, a nawet posiada zdolność łagodzenia podrażnień. Jest idealny gdy trzeba złagodzić jakiś stan zapalny, a nawet zapobiega jego powstaniu. Z tego względu powinien na dobre zagościć w naszych łazienkach.

Zwykle składnikiem płynu do miejsc intymnych jest kwas mlekowy, pełniący rolę środka zakwaszającego. Jeśli ktoś nie może go stosować – bo jest na przykład uczulony na mleko i jego skóra mogłaby to źle tolerować – może jednak wybrać inny środek, oparty na przykład o kwaskiem cytrynowym. Inne składniki mogą być różne, ale zwykle to środki łagodzące – na przykład aloes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *