Kategorie
Moda

Rozmiar obuwia dziecięcego ich wygląd

ModaStopa dzieci cały czas rośnie i to bardzo szybko rośnie jednocześnie się rozwijając tak więc rozmiar buta dla dzieci musi być tak dobrany, aby to ułatwiać. Spotkać można się z poradami odnośnie tego aby obuwie daniel dla dzieci było większe o jeden numer co powinno załatwić sprawę.

Takie podejście może być jednak niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju stopy dziecka. Każdy producent stosować może ciut inną numerację, tak więc buty geox dla dzieci a buty dla dzieci innej firmy nawet przy takich samych rozmiarach mogą być trochę różne. Różny jest też odstęp pomiędzy tymi numerami.

Buciki

Odstęp liczony oczywiście w centymetrach. Dlatego też najlepiej jest jeśli adidasy dla dzieci po prostu zmierzymy wybierając tym samym idealny bucik dla swojego dziecka. W sklepach obuwniczych dla dzieci nie powinno być problemów z uzyskaniem w tej kwestii pomocy, można także samemu wziąć centymetr i spróbować. Mierzyć należy oczywiście wnętrze bucika. But, w momencie zakupu powinien być większy od stopu maksymalnie o jeden centymetr. Jest to już zapas uwzględniający to, że dziecko w niedługo urośnie. Pod uwagę bierze się także to że podczas użytkowania buta taka przestrzeń jest konieczna do prawidłowej pracy stopy dziecka. Ideałem jest jeśli buciki będą dłuższe o 5 do 8 milimetrów, ale znalezienie takich butów może być dosyć trudną sprawą.

Prawidłowy rozwój stopy dziecka

Nawet dorośli mają nie rzadko problem z tym aby znaleźć buty o odpowiednim dla siebie rozmiarze. Wygląd natomiast jest sprawą na którą w większym stopniu zwracają uwagę same dzieci. Ładne buty, zwłaszcza takie z różnorodnymi gadżetami mogą być chętnie wybierane przez same dzieci, ale to rodzić powinien bezwzględnie sprawdzić, czy aby na pewno takie buty nadają się dla jego pociechy. Wygląd jest bowiem kwestią drugorzędną, w wieku dziecięcym ważniejsze jest zagwarantowanie prawidłowego rozwoju stopy dziecka. Przy okazji zakupić można także innego rodzaju gadżety, takie jak na przykład walizka trunki. O tym na co zwracać uwagę przy wyborze takich gadżetów piszemy w zupełnie osobnym artykule.

Dodaj komentarz