Akcesoria sportowe dla biegacza

Akcesoria sportowe dla biegacza

Zarówno w czasie treningu, jak i podczas startu w zawodach biegowych, niezwykle przydatne mogą okazać się różnego typu akcesoria przeznaczone specjalnie dla biegaczy, wśród których najważniejszy jest oczywiście profesjonalny strój biegowy i obuwie. Ubranie powinno być wykonane ze specjalnego, termoaktywnego materiału, którego zadaniem jest sprawne odprowadzenie wilgoci od ciała.

Sposób, w jaki wykonane są nowoczesne koszulki sportowe dodatkowo pozwala minimalizować ryzyko powstawania otarć. Sam strój powinien być lekki, co dotyczy również butów do biegania, które podobnie jak odzież, powinny być wyposażone w specjalne systemy odprowadzania wilgoci, a także w amortyzację, która pozwala uzyskać wyjątkową dynamikę biegu.

Na stroju jednak możliwości biegacza się nie kończą. W dzisiejszych czasach bardzo wiele urządzeń zastępują nam smartfony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nich korzystać także w trakcie biegania. Najlepiej w tym celu użyć specjalnej opaski na ramię, którą można założyć zarówno na koszulki sportowe jak też na lekkie kurtki wykorzystywane do biegania w chłodne miesiące roku. Poza możliwością zmierzenia czasu biegu, czy odtwarzania muzyki, taki telefon może dać nam o wiele więcej za sprawą nowoczesnych aplikacji stworzonych właśnie z myślą o biegaczach. Przykładem mogą być aplikacje, w których zapisać możemy własne trasy biegowe czy wyniki, jak również zmierzyć tempo biegu, nie tylko korzystając ze zwykłego stopera, ale także z GPS-a. W ten sposób można określić dokładny czas pokonania poszczególnych odcinków trasy. Jeśli biegacz zaopatrzy się w specjalny czujnik, możliwe będzie także dokonywanie pomiaru pulsu podczas biegu, oczywiście z uwzględnieniem pokonanej trasy.

Istnieją jednak i takie akcesoria sportowe, których nowoczesna elektronika nie jest w stanie zastąpić. Przykładem mogą być specjalne pasy z miejscem na bidon – jeden a nawet kilka. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które podczas biegu pokonują znaczne odległości i potrzebują odpowiedniego nawodnienia organizmu. Innym rozwiązaniem problemu nawadniania podczas biegu może być specjalny plecak nawadniający, wyposażony w bukłak o określonej pojemności, najczęściej jednego litra. Zarówno plecak jak i specjalny pas mogą przydać się do przenoszenia rzeczy osobistych czy też dodania niewielkiego dodatkowego obciążenia podczas treningu. Takie akcesoria sportowe będą z całą pewnością przydatne także podczas jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz