Bielizna termiczna dla aktywnych

Bielizna damska, ale i bielizna męska termiczna ma za zadanie przede wszystkim odprowadzenie wilgoci z dala od skóry oraz izolację cieplną. To najbliższa ciału, podstawowa warstwa odzieży sportowej.

Kiedyś pod spodnie narciarskie zakładano rajstopy lub bawełniane getry. Dziś coraz popularniejsza staje się bielizna, która szybko odprowadza pot, równie szybko schnie i doskonale izoluje przed chłodem. Nosząc bieliznę termiczną trzeba pamiętać, żeby na nią zakładać inne oddychające warstwy odzieży.

Jakie są rodzaje bielizny termicznej?

Nie może być to, więc koszula flanelowa i sweter, tylko raczej cienki i grubszy polar oraz kurtka z membraną. Dzięki temu nie ma się uczucia bycia spoconym, ponieważ wilgoć jest transportowana przez wszystkie te warstwy na zewnątrz, a następnie odparowywana. Rodzaje bielizny termicznej. Bielizna termiczna dzieli się na trzy rodzaje: lekką, średnią i grubą. Na tej podstawie możemy dobrać rodzaj odpowiedni do aktywności fizycznej, którą zamierzamy uprawiać oraz do warunków atmosferycznych. Inny typ odzieży wybierzemy na narty, inny na letni trekking.

Czym cechuje się dobra bielizna sportowa?

Bielizna damska sportowa, ale i bielizna męska sportowa powinna być lekka, a przez to będzie idealna na lato, zarówno do biegania, na siłownię, jak i do trekkingu. Dobrze odprowadza wilgoć w wysokich i średnich temperaturach, jednak aż tak dobrze nie izoluje. Zaliczamy do niej przede wszystkim koszulki z krótkim rękawem, szorty i getry typu rybaczki. Jeżeli tylko zastanawiasz się nad wyborem warto wziąć pod uwagę dostępne na rynku propozycje. Analiza rynku pod kątem dostępnych propozycji pozwoli nam wpłynąć na wybór najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych w sprzedaży. Biorąc pod uwagę dostępne propozycje możemy być pewni, że dokonując wyboru wpłyniemy na zakup najlepszej bielizny sportowej pośród wszystkich dostępnych. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz