Bielizna termiczna zimowa

Bielizna termiczna zimowa

Na forach internetowych spotkać można takie wpisy odnoszące się do doświadczeń osób aktywnie spędzających wolny czas. Wielu z nich dzieli się informacjami, że zainwestowali sporo pieniędzy w komplet bielizny termoaktywnej, a po dniu spędzonym na stoku i tak była mokra.

Czy wyrzucili pieniądze w błoto? Warto dodać, że już sam fakt, że ktoś spędził dzień na stoku oznacza, że bielizna termoaktywna spełniła swoje zadanie. Jazda na nartach w minusowych temperaturach z wilgotną bielizną może zakończyć się odmrożeniami.

Czy warto korzystać z bielizny termicznej zimą?

Dobra bielizna termiczna zachowuje swoje właściwości nawet, kiedy wchłonie więcej wilgoci, aniżeli jest w stanie odparować. Poza tym szybkiemu odparowywaniu wilgoci nie sprzyja kolejna warstwa ubrań, w tym wypadku spodni narciarskich. Ważny jest fakt, że nawet częściowo wilgotna, bielizna termiczna zapewniała utrzymanie właściwej temperatury ciała. Zimowa bielizna termiczna to: podkoszulki, kalesony getry, rajtuzy.

Wielowarstwowość bielizny zapewnia stałą temperaturę organizmu

Bielizna termoaktywna skierowana do osób uprawiających zimowe dyscypliny sportowe najczęściej składa się z kilku warstw – dwóch lub nawet trzech. Pierwsza musi zapewnić komfortowe warunki skórze – odprowadzić wilgoć i utrzymać namnażanie bakterii w ryzach. Zadaniem kolejnych warstw – drugiej i często trzeciej – jest ochrona przed wyziębieniem organizmu. Bielizna damska, ale i bielizna męska termoaktywna nie ma takiej samej grubości i gęstości na całej powierzchni. Pod pachami, w pachwinach, na zgięciach kolan czy tuż pod piersiami stosowany jest materiał o zwiększonej przepuszczalności powietrza do wewnątrz i wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu możliwość wystąpienia odparzeń zostaje zminimalizowana. Jeżeli tylko zastanawiasz się nad wyborem warto wziąć pod uwagę dostępne na rynku propozycje. Analiza rynku pod kątem dostępnych propozycji pozwoli nam wpłynąć na wybór najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych w sprzedaży. Biorąc pod uwagę dostępne propozycje możemy być pewni, że dokonując wyboru wpłyniemy na zakup najlepszej bielizny sportowej pośród wszystkich dostępnych.

Dodaj komentarz