Moda

Buty dla niemowlaka

Buty dla niemowlakaNawet zimą, pomimo mroźnej i nie sprzyjającej pogody warto jest wychodzić na spacer z dzieckiem. Brak spaceru może zdecydowanie gorzej wpłynąć na zdrowie niemowlaka niż ewentualne przeziębienie. Najlepiej jest jednak starać się aby dziecko nie było narażone na przeziębienie, chociażby stosując odpowiednie ubranie.

Tak jak w przypadku dorosłych tak i u dzieci dłonie i stopy najszybciej ulegać będą wychłodzeniu. Dlatego ubierając dziecko nie można zapominać o tym że stosowane obuwie dziecięce powinno być możliwie ciepłe. Do kompletu przydadzą sie także maksymalnie ciepłe skarpetki sterntaler.

Ochrona przed chłodem

W miarę możliwości obuwie dziecięce ecco powinno ułatwiać oddychanie stopie, ale najważniejsze jest aby zapewniało ochronę przed chłodem. Większość mam i tak stosuje wtedy dodatkowy kocyk, który powinien chronić dziecko, ale to buty dla dzieci geod stanowić będą najlepszą ochronę. Sam koc, może być nie wystarczający. Należy raczej unikać spacerów w okresach największych mrozów, gdyż nawet ciepło ubrane dziecko może się wtedy zaziębić. Spacer w zimę powinien być także odpowiednio krótszy niż w cieplejszych porach roku. Kiedy na zewnątrz jest cieplej to superfit buty dziecięce u niemowlaków pełnią raczej rolę ozdobną. Wielu rodziców nie decyduje się wtedy zakładać maluszkom butów, aby było im na spacerze po prostu wygodniej.

Buty Timberland

Nie można jednak zapominać o tym że dzieci inaczej odczuwać będą zewnętrzną temperaturę, tak więc timberland buty dla dzieci mogą być im potrzebne nawet wtedy kiedy jest stosunkowo ciepło. Poza tym dziecko może się o wiele szybciej przyzwyczajać do butów, co w przyszłości jak najbardziej powinno ułatwić mu naukę chodzenia. Im dziecko jest starsze, tym ważniejsze staje się to aby prawidłowo dopasować dla niego buciki. Wygodne i dobrze dopasowane buty ułatwią naukę chodzenia, powinny także zmniejszyć ilość upadków jakie podczas nauki chodzenia mogą się dziecku przytrafić. Należy jednak pamiętać o tym, że z takich butów dzieci mogą wyrastać dosyć szybko. Czasem już po 3 czy 4 miesiącach konieczne jest zakupienie nowych, większych butów.

Dodaj komentarz