Kategorie
Moda

Buty i nauka chodzenia

Buty i nauka chodzeniaDzieci, które dopiero co uczą się chodzić, na ogół jeszcze nie potrzebują butów Do chodzenia w domu powinny w zupełności wystarczyć specjalne skarpetki antypoślizgowe, które warto dziecku zakupić. Skarpetki takie powinny zapewnić dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa, oraz oczywiście sprawić, że będzie łatwiej opanować mu trudną sztukę chodzenia.

Przy takiej nauce upadki są niestety nie uniknione, ale dziecko powinno dosyć szybko pod czujnym okiem rodziców nauczyć się chodzić w domu. Gdy się tak stanie, należy dziecko uczyć chodzenia także na zewnątrz, oczywiście już w odpowiednio dobranych do tego celu butach.

Znani producenci

Najlepiej jest wybierać buty dziecięce znanych producentów, takie jak na przykład emu kids. W żadnym razie nie powinny być to buty dla dzieci puma, które przypominać będą buty, noszone przez osoby dorosłe. Dzieci mają inne potrzeby, a zwłaszcza przy nauce chodzenia. Inaczej trochę też zbudowane są ich stopy, które nie są przyzwyczajone jeszcze do tak dużych obciążeń jak ciężar całego ciała. Dlatego też obuwie dziecięce geod w tym szczególnym dla dziecka ale także i rodziców okresie, musi być dobrze dobrane. Najlepsze są superfit buty dla dzieci, które ułatwiają chodzenie. Usztywnione pięty i elastyczne podeszwy, przez które dziecko będzie czuć podłoże po którym chodzi znakomicie ułatwiać powinny chodzenie, zwłaszcza bardzo małym dzieciom. U tak małych dzieci befado buty dla dzieci nie powinny mieć także wysokiej cholewki.

Otarcia

Sięgająca poza piętę cholewka nie tylko utrudnia dziecku poruszanie się ale może być także powodem powstawania otarć na nodze dziecka. Specjalnie dobrane dziecięce obuwie takie jak timberland kids powinno tego typu otarciom w pełni zapobiegać. Należy kontrolować także czy buty, zakupione już jakiś czas temu, nadal są dla dziecka wygodne. Może zdarzyć się tak, że maluszek wyrośnie z takich butów stosunkowo szybko. Rodzice także zdecydowanie częściej wybierają wygodniejsze w zakładaniu buty na rzepy. Może być to dobre rozwiązanie dla tych dzieci, które już samodzielnie chodzą, ale dla tych, które dopiero naukę chodzenia zaczynają nie jest to najlepszy wybór. Buty na rzepy nie zapewnią dziecku odpowiedniej stabilizacji.

Dodaj komentarz