Moda

Buty i skarpetki

Buty i skarpetkiSpecjaliści radzą aby buty dziecięce emel kupić dla dzieci starszych, które już potrafią samodzielnie stawiać pierwsze kroki. Powinno unikać się sytuacji kiedy dziecko spędza w obuwiu dłuższy czas, najlepiej jest jeśli stopa pracuje samodzielnie bez butów, zarówno w domu jak też i być może w przedszkolu jeśli dziecko do niego uczęszcza.

Natomiast skarpetki powinny być stosowane stosunkowo wcześnie. Być może w przypadku noworodków nie jest to najlepszy pomysł, ale kiedy tylko dziecko zaczyna samo chodzić po domu, to już jest to dobry moment aby zakupić mu odpowiednie skarpetki które chronić będą przed otarciami oraz także przed chłodem, jeśli dziecko stanie na zimnej powierzchni. Co ważniejsze mogą one uchronić dziecko także przed upadkiem.

Skarpetki antypoślizgowe

Bardzo dobrze w tym względzie wypadają oczywiście skarpetki antypoślizgowe, które stosowane są coraz chętniej przez rodziców. Takie skarpetki przypominają te zwyczajne, ale ich podeszwy wyposażone są w specjale antypoślizgowe wypustki, które wykonywane są z elastycznego materiału. Konstrukcja nie powinna mieć wpływu na prawidłową pracę stopy. Dziecko w każdym razie będzie zdecydowanie bezpieczniejsze w takich właśnie skarpetkach. Kiedy już rodzice zdecydują się na to aby buty daniel dziecięce zakupić, powinni zdawać sobie sprawę z tego jakie buty są dla ich pociech najodpowiedniejsze. Już sam kształt obuwia może wiele powiedzieć.

Wygięte czubki

Mianowicie wskazane są buty, których czubki są lekko wygięte ku górze. Oczywiście nie w taki sposób jak w butach sportowych dla osób dorosłych, ale bez dwóch zdań znacznie ułatwi to dziecku normalne funkcjonowanie. Poza tym buty crocs dla dzieci muszą prawidłowo trzymać stopę. Najważniejszym pod tym względem miejscem nie jest jednak stopa, ale śródstopie, miejsce w którym stopa się nie zgina, ale oczywiście cały czas pracuje zwłaszcza przy odpowiednim przenoszeniu obciążeń. O prawidłowym trzymaniu stopy decyduje także rodzaj zastosowanego zapięcia. Pod tym względem specjaliści pozostają zgodni, najlepsze nadal są jak najbardziej sznurówki, wyjątkiem mogą być typowe buty letnie.

Dodaj komentarz