Kategorie
Informacje

Chanel: najsłynniejsza marka świata

Chyba każda miłośniczka perfum słyszała o słynnych No.5. To najbardziej znane perfumy na całym świecie, których używały już całe pokolenia kobiet. Mimo czasu, który upłynął od ich powstania nadal są cenione i chętnie kupowane. To kultowy zapach, który idealnie sprawdza się na wielkie wieczorne wyjścia. Poznajmy bliżej te najsłynniejsze perfumy sygnowane marką Chanel.

Krótka historia powstania

Autorem tego niezwykłego zapachu jest Ernest Beaux. To jeden z najsłynniejszych francuskich perfumiarzy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że udało mu się stworzyć zapach niezwykły. Perfumy powstały na zamówienie słynnej Coco. Oczekiwała one zapachu unikalnego, który będzie zwracał na siebie uwagę. Miał być odpowiedni dla kobiety nowoczesnej, silnej i niezależnej, czyli takiej, jaką była sama Coco. Co ciekawe, francuski perfumiarz przygotował aż dziesięć różnych próbek, z których Chanel miała wybrać zapach najbardziej jej odpowiadający. Nie trudno się domyśleć, który w kolejności zapach wybrała. W 1921 roku Gabrielle – bo tak naprawdę miała na imię słynna Coco – otrzymała sto flakoników, w których zamknięty był wyjątkowy aromat. Oficjalna premiera zapachu miała miejsce rok później.

Nie tylko zapach jest wyjątkowy

Jeśli chodzi o te najsłynniejsze perfumy Chanel, to zaskoczenie wzbudził nie tylko zapach, ale również flakon, w którym go zamknięto. Był on niezwykle prosty, co niekoniecznie wpisywało się w ówczesną modę. Kształt prostopadłościanu bardziej przywodził na myśl perfumy przeznaczone dla panów niż dla pań. Dlaczego zdecydowano się postawić na taki flakon? Sama Coco podkreślała, że zależy jej na zaakcentowaniu zawartości. To, co znajdowało się wewnątrz flakonu było najcenniejsze i nie wymagało już zdobnego opakowania. Co ciekawe, flakon nieco ewoluował na przestrzeni lat. Ten, który znamy dzisiaj nie odbiega jednak zbytnio od oryginału.

Perfumy marki Chanel również dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Po słynne No.5 sięgają kobiety w bardzo różnym wieku. Bez wątpienia jest to zapach, który nosi się z dumą.

Dodaj komentarz