Kategorie
Moda Sport

Choroba XXI wieku – depresja

Depresja to dziś najczęściej spotykana choroba psychiczna i powszechna do tego stopnia, że bywa nazywana „chorobą cywilizacyjną”. Łatwo pomylić ją ze zwykłą chandrą czy melancholią, jednak jeśli kiepski nastrój staje się nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności , warto wybrać się do specjalisty, który zapisze kurację odpowiednimi medykamentami. Z depresją bowiem nie ma żartów. Na szczęście są sposoby, które może nie tyle uleczą tę chorobę, ale na pewno pomogą nam jej przeciwdziałać, a także wspomogą proces leczenia, gdy już się pojawi.

Bieganie na receptę

Bieganie zdecydowanie mogłoby być dziś przepisywane przez lekarzy na receptę. Jest to chyba jedyny antydepresant, który nie daje skutków ubocznych. Gdy biegamy wyzwalają się w nas endorfiny, nazywane potocznie hormonami szczęścia. Oczywiście, podobne endorfiny wyzwala również np. zjedzenie kostki czekolady, jednakże na dłuższą metę chyba lepiej pobiegać, niż zajadać się słodyczami. Bieganie grozi jedynie tym, że uzależnimy się od tego i stale będziemy chcieli pokonywać coraz to większe dystanse, jednak nie ma o co się martwić: to chyba najzdrowszy narkotyk na świecie. O ile więc przygotujemy się do biegania odpowiednio i nie zbagatelizujemy podstawowych rad bardziej doświadczonych w tej materii osób, to bieganie przyniesie nam same korzyści.

Co jest ważne?

Podstawą są oczywiście buty, które zniwelują ryzyko np. zbyt mocnego obciążenia kolan czy nawet banalnego obtarcia stopy, które jednak potrafi przeszkadzać. Buty muszą być odpowiednio wyprofilowane i przeznaczone do biegania, zwłaszcza jeśli w perspektywie mamy bieganie długodystansowe. Zapewne pierwszym, co przychodzi nam do głowy, są buty Adidas i nic dziwnego, bowiem dziś „adidasami” nazywamy dziś wszystkie buty sportowe, niezależnie od ich faktycznej marki. I choć marka Adidas do pewnego czasu kojarzyła się wyłącznie z butami, dziś dużo miejsca w ich asortymencie zajmuje również odzież sportowa. Jeśli chodzi o klasykę, czyli Adidas originals sklep oferuje szeroki wybór wszelkich potrzebnych do biegania akcesoriów. Nie musimy się też szczególnie martwić o nasze portfele, albowiem dziś ubrania i buty Adidas są dostępne również w zakresach cenowych z niższej półki i raczej każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz