Kategorie
Moda Uroda

Co warto mieć w szafie

Każda z nas lubi wyglądać pięknie i wyjątkowo. Ogromna większość w mniejszym bądź większym stopniu interesuje moda. Jednak niestety nasze portfele nie są bez dna, a szafy mają ograniczoną pojemność. Warto mieć kilka żelaznych punktów na swoim wieszaku i w kosmetyczce.

Pierwsza zasada:

Nasza odzież i kosmetyki powinny być najlepszej jakości jak to tylko możliwe. Lepiej mieć mniej rzeczy, ale dobrej jakości, z porządnych materiałów, dobrze uszyte.

Każda kobieta powinna posiadać choć jedną białą bluzkę koszulową. Oczywiście krój powinien być dobrany do sylwetki… Jakie są jej zalety? Zawsze wygląda gustownie i elegancko, nieistotne czy założona do eleganckiej spódniczki czy do zwykłych jeansów. Po drugie w bieli korzystnie wygląda praktycznie każdy z nas. Biel pomaga rozświetlić cerę i nadaje naszemu wyglądowi pewnej świeżości.

Baletki szturmem zawojowały półki naszych sklepów kilka lat temu. Są to idealne buty jeśli wymagane jest bardziej eleganckie obuwie, a ty nie masz ochoty zakładać niewygodnych obcasów. Jednak jeśli nie masz piętnastu lat i czas młodzieńczego buntu dawno minął to daruj sobie ćwieki, kolce i inne błyskotki.

Kolejnym żelaznym punktem..

..powinna być mała czarna, to prawdziwe koło ratunkowe kiedy stajemy przed otwartymi drzwiami szafy i bezradnie rozkładamy ręce. Bo niby półki i wieszaki uginają się od ciuchów, ale założyć na siebie za bardzo nie ma czego…

Geniusz małej czarnej polega na tym, że jej charakter kształtują dodatki jakie do niej dobierzemy. Jeśli dodamy eleganckie buty na wysokim obcasie, niewielką torebeczkę i ładną biżuterię otrzymamy klasyczną sukienkę koktajlową. Wystarczy zmienić buty i dodatki za do dołożyć marynarkę i aktówkę… Strój do pracy jak znalazł. Mała czarna jest tak świetną częścią garderoby, że warto w swojej szafie posiadać ich kilka. Zawsze znajdzie się jakaś okazja, żeby ją na siebie założyć.

Podsumowując należy przywołać cytat Coco Chanel „Moda przemija styl pozostaje.”

Dodaj komentarz