Czy krem na noc jest potrzebny?

Czy krem na noc jest potrzebny?

Skóra najefektywniej regeneruje się w nocy, ponieważ skóra intensywnie wchłania składniki odżywczej. Przy zwiększonej przepuszczalności ciała. Proces odnowy skóry po północy przyspiesza uwalniając przy tym hormony sprzyjające zdrowiu. Skóra jest wtedy dobrze ukrwiona, elastyczna, intensywnie oddycha i przyjmuje aktywne składniki z kosmetyków. Dzięki temu w ciągu dnia skóra będzie lepiej chroniona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Będzie też w lepszej kondycji, jeśli wieczorem zadbasz o to, by jeszcze ułatwić i przyspieszyć proces odnowy. W tym właśnie celu służy krem na noc.

Wybierz krem dostosowany do Twoich potrzeb

Oczywiście zależy pamiętać o dostosowaniu odpowiedniego produktu do swojej cery, a także swojego wieku. Kosmetyki nocne są odpowiednio oznakowane lub opisane np. krem na noc 30+. Osoby w takim wieku często bywają zapracowane, w związku z czym mogą nie mieć czasu na dzienną pielęgnację, lecz na noc wszelkiego rodzaju kosmetyku może użyć praktycznie każdy. Przy wyborze produktu pamiętajmy jednak, że nie istnieje coś takiego jak najlepszy krem na noc. Wszystko zależy od wcześniej wymienionych cech, czyli cery oraz wieku. Użycie kremu do nieprawidłowo dobranej cery bardziej jest szkodliwe dla zdrowia, a z wiekiem inne witaminy oraz minerały stają się ważniejsze lub mniej istotne.

Odpowiednie nakładanie ma znaczenie

Ważnymi składnikami kremów na noc są przeciwutleniacze, które neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników (cząsteczek tlenu) atakujących komórki i uszkadzających włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry. Należy też pamiętać o kilku zasadach w trakcie jego nakładania. Przed zastosowaniem tego produktu należy oczyścić twarz z wszelkiego rodzaju makijażu. Wystarczy do tego jakieś delikatne mleczko, żel lub woda. Przeciwnym wypadku kosmetyki mogą się zmieszać ze sobą, co może skutkować nieprzyjemną reakcją na twarzy. Kolejną i dosyć oczywistą zasadą jest unikanie kontaktu z oczami i jego okolicach. Bogaty preparat może podrażnić delikatniejszą w tym miejscu skórę. Wiele osób nie wie lub zapomina jednak, że krem na noc należy nakładać nie tylko na twarz, ale również na szyję.

Dodaj komentarz