Kategorie
Moda Uroda

Detale o wielkiej mocy

Choć w dzisiejszych czasach sporą uwagę poświęcamy naszemu wyglądowi zewnętrznemu, a przede wszystkim doborowi naszej garderoby, to jednak wciąż pewne detale traktujemy bardzo marginalnie. O ile dotyczy to biżuterii bądź innego typu dodatków, można jeszcze przymknąć na to oko – choć i one, choć małe, diametralnie potrafią odmienić naszą prezencję, dodać jej smaku, polotu i po prostu wspaniale dopełnić całości stroju. Jednak gdy chodzi o istotniejsze „detale”, jakim z pewnością jest noszona przez nas bielizna, sprawy nie można zamiatać pod dywan (choć lepiej pasowałoby tu: „chować pod ubraniem).

Zapomniany temat?

Bielizna damska to temat, któremu często poświęcamy za mało uwagi. Zapewne większość z nas uznaje po prostu, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal i zakłada, że jeśli ten element naszej garderoby nie jest eksponowany, to nie należy o niego dbać. Nic bardziej mylnego. Bieliznę powinniśmy wybierać wręcz wybrednie, albowiem jest to nasza druga skóra. Nie jest ona bez znaczenia również dla całości naszego wizerunku – kto choć raz widział osobę, która przy opiętym stroju założyła za ciasne majtki bądź biustonosz, ten doskonale wie, jak nieestetycznie może to wyglądać.
W temacie bielizny również zdecydowanie brakuje nam polotu i choć mamy do wyboru tak wiele rozmaitych alternatyw (jak chociażby różnorakie rodzaje majtek, koronkowe romantyczne biustonosze czy body damskie) – wciąż najczęstszym wyborem są poczciwe i klasyczne figi damskie. I choć figi to najłatwiej dostępna i najwygodniejsza bielizna, to jednak czasem warto dać się ponieść wyobraźni i mieć na podorędziu choć jedną sztukę pięknej bądź erotycznej bielizny.

Jak dobierać bieliznę?

Odpowiedni rozmiar to oczywiście podstawa. Bielizna nie może być ani zbyt ciasna, ani też zbyt luźna. Zbyt ciasna powodować może dyskomfort oraz wspomniany niezbyt estetyczny wygląd, zaś zbyt luźna np. obtarcia lub wywoływać swędzenie. Z doborem dolnej części bielizny zwykle nie mamy większych problemów, jednak biustonosze bywają naprawdę kłopotliwe. W przypadku staników musimy wziąć pod uwagę więcej wymiarów, które powinny ze sobą współgrać. Jeśli nie mamy w tej sprawie zbyt wielkich doświadczeń, warto choćby jednorazowo poprosić o pomoc w określeniu naszego rozmiaru brafiterkę – często spotkamy je w salonach z bielizną. W bieliźnie musimy czuć się tak wygodnie, jak się tylko da!

Dodaj komentarz