Farby odporne na warunki atmosferyczne

Farby odporne na warunki atmosferyczne

Farby jakie są nam obecnie proponowane to wiele różnych produktów, które można wybrać i dopasować do indywidualnych potrzeb. Oczywiście największe znaczenie będzie miało to jakie elementy będą malowane.

Od tego powinny być uzależnione właściwości farby, jaką będzie się do malowania wykorzystywać. Warto oczywiście zwracać uwagę na te dostępne na rynku produkty i szukać pośród nich dla siebie interesującej propozycji pod katem pracy jaką w danym momencie będzie się miało do wykonania. Wśród tych produktów, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością wymienić można między innymi taką propozycje jak farba ftalowa.

Farba o szerokim zastosowaniu

Farba ftalowa nadaje się zarówno do uniwersalnych zastosowań jak i do realizowania zadań specjalnych, gdy wymagania stawiane farbie będą wyższe. To co warto powiedzieć o farbach ftalowych to fakt, że mają bardzo charakterystyczny skład. Kluczowym elementem będzie olej, który decyduje o tym, że farba taka będzie odporna na warunki atmosferyczne. Olej również decyduje o tym, że to farba bardzo elastyczna, dlatego proces malowania nią jest bardzo komfortowy dla użytkownika. Spoiwem tych farb są żywice alkidowe, dlatego niekiedy nazywane są również farbami alkidowymi. Występują one w wielu kolorach oraz wariantach, uzyskują wykończenie z połyskiem albo bez. Chętnie stosowane są przez profesjonalistów ja i też osoby, które samodzielnie wykonuj prace remontowe.

Właściwości jakie posiada farba ftalowa są uzależnione od tego jaka będzie zawartość oleju

Jeśli będzie go dużo to farby nazywane są tłustymi, mają wysoki połysk i są trwałe. Takie farby wykorzystuje się do malowania drewna i metalu. Jeśli oleju będzie mniej to farba nazywana jest chudą i wykorzystywana przede wszystkim tam, gdzie walory dekoracyjne nie maja takiego znaczenia, głównie w przemyśle. Stosując farbę ftalową należy pamiętać, że aby mogła ona całkowicie wyschnąć  nie można jej nakładać w zbyt grubych warstwach. Musi ona bowiem mieć kontakt z tlenem, ponieważ wtedy dochodzi do reakcji, która powoduje jej wysychanie.

Dodaj komentarz