Kategorie
Moda Uroda

Gdy nadchodzi czas wakacji

Wreszcie nadchodzi upragniony czas, gdy dzień trwa dłużej, a słońce coraz śmielej uśmiecha się do nas zza chmur. Powoli planujemy wakacyjne wyjazdy, wycieczki i spotkania. Możemy także w końcu pozbyć się szalików, rękawiczek, czapek i płaszczy, których zakładanie zawsze wydłużało poranne wyjście o kilka minut. Wyciągamy więc z szafy letnie ubrania, kupujemy nowe sandały i przynosimy ze strychu zwiewne sukienki. A gdy nadchodzi upragniony urlop, najczęściej wybieramy się nad wodę. Niezależnie od tego, czy wodą tą okaże się polski poczciwy Bałtyk, ciepłe egzotyczne morze czy pobliskie kąpielisko, potrzebne nam będą z pewnością odpowiednie stroje kąpielowe. Jak dobrać i kupić perfekcyjny strój?

„Fotoszop” na żywo

Oczywiście, sprawa ta dotyczy przede wszystkim kobiet. Te bowiem zawsze znajdą w sobie jakiś mankament, którego się wstydzą i który koniecznie muszą ukryć. I choć często w narzekaniach pobrzmiewa spora przesada, warto zakupić odpowiedni strój, który pomoże nam po prostu czuć się pewniej. Ta swoista wodna bielizna damska, jaką są kostiumy kąpielowe, potrafi naprawdę zdziałać cuda. Zakryje za szerokie biodra, zwęzi uda, ujędrni piersi lub wyczaruje nam wcięcie w talii. Trzeba jednak wiedzieć, które magiczne zaklęcie będzie odpowiednie dla nas.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim określić musimy typ naszej sylwetki i jasno zdawać sobie sprawę zarówno ze swych zalet, jak i małych wad. Gdy określimy wszystkie te cechy, warto zastanowić się, którą z zalet chcielibyśmy podkreślić najbardziej oraz która z wad jest dla nas tą najbardziej wstydliwą. Na wszystko jest rozwiązanie, albowiem stroje kąpielowe dostępne są w tak wielu fasonach, że każdy znajdzie trik dla siebie. Dopiero na końcu zastanówmy się nad wzorem czy kolorem kostiumu. Nie pozostawiajmy jednak tej kwestii w cieniu, ponieważ i ona ma znaczenie: dla nikogo nie będzie przecież niespodzianką to, że barwa czarna optycznie nas wyszczupla, a poziome paski niepotrzebnie poszerzają naszą figurę.
Z gotową listą wad i zalet zasiądźmy przed komputerem i z pomocą dostępnych w sieci poradników znajdźmy nasz strój kąpielowy do zadań specjalnych. Nad wodą zaś po prostu się zrelaksujmy i pamiętajmy, że nie ma ludzi idealnych.

Dodaj komentarz