Kategorie
Moda Uroda

Gdy przychodzi czas wakacji

Czas letnich wakacji kojarzy nam się głównie z przyjemnym wypoczynkiem, beztroską, długo wyczekiwanym urlopem i wreszcie – z wyjazdami. Oczywiście, ile ludzi, tyle samo pomysłów na takie wyjazdy. Są tacy, którzy preferują górskie piesze wycieczki. Inni wolą po prostu poleniuchować w domu. Jeszcze innych cieszą wycieczki po muzeach i odhaczanie zabytków z listy tych, które koniecznie w życiu trzeba zobaczyć na własne oczy. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej stereotypową wakacyjną wizją są po prostu wczasy nad morzem. Ze świecą szukać osoby, która nie spędziła choć jednych wakacji nad Bałtykiem. Podobnie trudno znaleźć taką, która nigdy nie dostała pocztówki z widokiem morza piaszczystej plaży. Kolejnym oczywistym skojarzeniem jest zatem kąpiel pośród fal. I choć pływać możemy przez cały rok, korzystając z basenów krytych, to jednak kąpiel w morzu jest czymś specjalnym, na co często czekamy przez okrągły rok.

Przygotowania do kąpieli

Oczywiście, żeby móc zażyć wymarzonej kąpieli niezbędne będą stroje kąpielowe, zarówno kąpielówki męskie czy slipy dla mężczyzn, jak i po prostu damskie kostiumy do pływania. Nad męską częścią wakacyjnej garderoby nie można się w zasadzie wypowiedzieć szerzej, a to z tego banalnego względu, że panowie mają zdecydowanie bardziej okrojony wybór w tym względzie, niźli płeć piękna. W ich przypadku są to zwyczajnie odpowiednie majtki bądź też (krótsze czy dłuższe) spodenki. O ile mężczyźni mogą wybierać pomiędzy ich kolorystyką czy wzorami, tak kobiety czeka większy gąszcz krojów i rodzajów.

Dobór stroju kąpielowego

Kostiumy kąpielowe powinno dobierać się przede wszystkim do typu sylwetki: nie ma jednego uniwersalnego kroju, który wyglądałby dobrze na każdej kobiecie. Kostium powinien uwydatniać zalety naszej figury, a ukrywać to, czym niekoniecznie chcemy się chwalić. Wybierać zatem możemy przede wszystkim pomiędzy strojami jednoczęściowymi i dwuczęściowymi. Pamiętajmy również, że krój to nie jedyna metoda, która pozwoli nam na mały kamuflaż naszych defektów – podobnie istotne są wzory i kolory, które mogą optycznie poszerzać bądź zwężać poszczególne części naszego ciała. Przed zakupem stroju warto więc określić swój rodzaj sylwetki i skorzystać z dostępnych w Internecie poradników, które pomogą nam dobrać strój w taki sposób, abyśmy prezentowały się perfekcyjnie.

Dodaj komentarz