Kategorie
Uroda

Grzebień do rozczesywania włosów

Większość osób sięga po szczotki. Tymczasem okazuje się, że naprawdę bardzo dobrym wyborem jest również grzebień. Obecnie dostępne są rozmaite grzebienie do rozczesywania włosów. Zanim więc zdecydujemy się taki kupić warto wiedzieć na co powinno się zwrócić uwagę. Pozwoli to na wybranie idealnego grzebienia, który nigdy nie zawiedzie, a jednocześnie nie przyczyni się do pogorszenia kondycji włosów.

Jakość wykonania

Chcąc kupić grzebień do rozczesywania włosów, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Jeśli grzebień ma ostre zakończenia bądź szwy, nie należy po niego sięgać. Wszystkie elementy grzebienia muszą być idealnie gładkie. Wówczas możemy być pewni, że nie będą one łamały włosów ani ich przecinały. Warto pamiętać również, że grzebień z ostrymi elementami może podrażniać skórę głowy, a tego z pewnością chcielibyśmy uniknąć.

Rozstaw zębów

To cecha, której nie można pominąć. Wpływa ona bowiem bezpośrednio na to, jak grzebień będzie rozczesywał nasze włosy. Generalnie zasada jest prosta: im prostsze i cieńsze włosy, tym gęściej mogą być ustawione zęby. W przypadku włosów grubych, gęstych i kręconych niezbędny jest grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Ciekawą propozycją są grzebienie podwójne. Z jednej strony mają one zęby ustawione szeroko, z drugiej zaś wąsko. Taki grzebień jest bardzo uniwersalny.

Materiał

W sklepach znajdziemy obecnie grzebienie z bardzo różnych materiałów. Za najlepsze uznawane są grzebienie drewniane. Nie uczulają i nie podrażniają skóry głowy. Są bezpieczne dla włosów. Trzeba jednak pamiętać, że takie grzebienie są dość drogie. Źle znoszą wilgoć, łatwo je również połamać. Nie poleca się grzebieni metalowych, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór grzebieni z tworzyw sztucznych. Są one tanie, co bez wątpienia jest ich ogromną zaletą.

Grzebienie świetnie sprawdzają się w rozczesywaniu włosów. Aby jednak tak się stało, należy postawić na odpowiedni grzebień. Uwzględniając nasze wskazówki, bez wątpienia się to uda.

Więcej na

Dodaj komentarz