Higiena intymna w ciąży

Higiena intymna w ciąży

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Pojawienie się nowego członka rodziny, małej istotki, która obraca życie każdego człowieka o trzysta sześćdziesiąt stopni, jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Jednak zanim dojdzie do narodzin, kobieta nosi je pod swoim sercem przez dziewięć miesięcy. Ten okres, to czas kiedy należy o siebie odpowiednio dbać.

To nie tylko jedzenie wartościowych produktów, gimnastyka czy błogie lenistwo. Dobre samopoczucie i zdrowie jest najważniejsze, dlatego trzeba stosować dodatkowo odpowiednie kosmetyki, chroniące przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz przed infekcjami.

Niekomfortowe infekcje

Bolączką niejednej kobiety w ciąży są infekcje okolic intymnych. Stąd też tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o swoją higienę intymną, by ustrzec się przed tymi infekcjami. Aby higiena intymna przyniosła oczekiwane rezultaty, powinno się nie tylko do mycia tych newralgicznych, a w ciąży narażonych na liczne infekcje części ciała używać odpowiednich produktów. Muszą to być kosmetyki przeznaczone i dedykowane szczególnie dla kobiet w ciąży, ponieważ zazwyczaj nie posiadają one parabenów, alkoholu, barwników bądź innych szkodliwych dla kobiet w ciąży składników. Na rynku jest ich szeroki wybór. Każda kobieta na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zarówno pod względem cenowym, jakościowym, ale też wydajnościowym.

Odpowiednie kosmetyki

Higiena intymna w ciążyZaleca się, by do mycia części intymnych używany był albo płyn do higieny intymnej, albo żel do higieny intymnej. Mogą one nieznacznie różnić się od siebie konsystencją, jednak nie powinno być to problemem, gdyż używanie czy to płynów, czy żeli pozwoli na zadbanie o odpowiednią czystość miejsc intymnych. Higiena intymna jest również szczególnie ważna nie tylko przed, ale i po porodzie. W tzw. połogu należy dbać o higienę tak samo szczególnie jak i w ciąży, ponieważ organizm kobiety jest w tym czasie osłabiony i może być ,,łatwym kąskiem” dla bakterii i drobnoustrojów atakujących organizm człowieka, w tym przypadku szczególnie kobiety. Dlatego tak ważne jest, by stosować albo płyn do higieny intymnej, albo żel do higieny intymnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *