Jak działa bielizna termoaktywna?

Jak działa bielizna termoaktywna?

Okazuje się, że jej sposób działania jest dziecinnie prosty. Specjalne syntetyczne materiały, z których jest produkowana, sprawnie odprowadzają pot i parę wodną z powierzchni ciała. Dzięki temu skóra jest sucha, nawet przy większym wysiłku.

Dobra bielizna termoaktywna, szybciej odparowuje wilgoć, niż ją wchłania. Dzięki temu sama pozostaje sucha, a pomiędzy skórą, a materiałem pojawia się cienka warstwa ogrzanego powietrza, co zapewnia dodatkowy komfort w jej noszeniu.

Bielizna termoaktywna vs. bielizna bawełniana

Zalety bielizny termoaktywnej bardzo szybko można docenić porównując ją do tej bawełnianej. Bawełna nie odprowadzi wilgoci i nie zapobiegnie utracie ciepła. Już sam fakt przyklejania się koszulki do mokrych pleców jest dużym dyskomfortem, a do tego dojdzie uczucie zimna. W ostateczności organizm się wychłodzi i w najlepszym przypadku skończy się na małym przeziębieniu. Bawełna nie spełnia podstawowych warunków ochronnych w przypadku aktywności fizycznej, dlatego nawet, jeśli „na narty” kupisz wysokiej jakości kurtkę, czy polar, brak odpowiedniej termoaktywnej bielizny nie da oczekiwanego rezultatu.

Zadbaj o pranie bielizny w odpowiednich warunkach

Pamiętaj, że jeśli będziesz prać taką bieliznę w niewłaściwym proszku to, straci ona swoje właściwości. Tutaj cię zaskoczę, bo nie mam na myśli drogich proszków. Wręcz przeciwnie. Proszki, które mogą uszkodzić bieliznę to, te droższe, które zawierają lanolinę i różnego rodzaje zmiękczacze. Możesz sprawdzić, czy proszek jest odpowiedni, przez test kropli wody na wewnętrznej stronie bielizny. Jeśli kropla z proszkiem zacznie wchłaniać się w ciągu 8 sekund, to możesz w takim proszku wyprać swoje ubranie, w innym przypadku zmień proszek. Jeżeli tylko zastanawiasz się nad wyborem warto wziąć pod uwagę dostępne na rynku propozycje. Analiza rynku pod kątem dostępnych propozycji pozwoli nam wpłynąć na wybór najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych w sprzedaży. Biorąc pod uwagę dostępne propozycje możemy być pewni, że dokonując wyboru wpłyniemy na zakup najlepszej bielizny sportowej pośród wszystkich dostępnych.

Dodaj komentarz