Kategorie
Uroda

Jak mieć zadbane paznokcie?

Jak mieć zadbane paznokcie?Dłonie są wizytówką człowieka – powiedzenie to zna każdy i nie ma w nim ani krzty przesady. Zadbane osoby, którym zależy na dobrym wizerunku, bardzo dbają także o dłonie oraz paznokcie. Nikogo chyba nie trzeba informować o tym, jak fatalnie prezentują się zaniedbane płytki – obgryzione, źle wyczyszczone czy też krzywe albo zbyt długie, to ostatnie zwłaszcza u mężczyzn.

Od kobiet oczywiście wymaga się więcej, dlatego panie powinny nie tylko dbać o czystość swoich paznokci, ale również o to, by wyglądały schludnie w innych aspektach. Źle wyglądają przebarwienia, zwłaszcza żółte plamy od papierosów albo złej jakości lakierów. Również nierówna płytka nie dodaje uroku, podobnie jak paznokcie źle wypiłowane, krzywe, oraz zarastające płytkę skórki.

Odżywki do paznokci

Z pewnością dbanie o paznokcie wymaga sporo zachodu i systematyczności, ale jest to obowiązek, w przeciwieństwie do malowania, które jest już zależne od preferencji danej osoby. Na problemy takie jak przebarwienia czy nierówna płytka lekarstwem będzie wizyta u kosmetyczki czy manicurzystki i wykonanie profesjonalnego manicure’u. Pomóc może też jednak dobry preparat odżywiający. Godny polecenia jest na przykład odżywka do paznokci Sally Hansen z diamentowym pyłem. Wzmacnia ona paznokcie, które dzięki temu także lepiej wyglądają, pięknie błyszczą i są nawilżone. Co ciekawe, można też znaleźć odżywki, które wyrównują płytkę, dzięki czemu nie jest konieczne jej polerowanie, a to ważne zwłaszcza dla słabych paznokci.

Lakiery do paznokci

Dopiero kiedy pazurki są zadbane, skórki odsunięte lub wycięte, można pomyśleć o pomalowaniu paznokci. By nie było przebarwień, których czasem nie da się usunąć i trzeba czekać, by płytka odrosła, trzeba sięgać po dobre lakiery. Godny polecenia jest na przykład produkt firmy Astor lakier Drama Green, który pięknie lśni, długo pozostaje na paznokciach, a przy tym nie niszczy ich i nie sprawia, że żółkną. Dobrym sposobem jest też stosowanie bazy pod lakier, którą może być na przykład dowolna odżywka w formie lakieru.

Dodaj komentarz