Kategorie
Uroda

Jak się przygotować do wykonania pierwszego tatuażu?

Osoby, które zastanawiają się nad wykonaniem tatuażu, często otrzymują wiele „dobrych rad”. Niektóre z nich dotyczą przygotowania do zabiegu, a choć radzący zwykle chcą jak najlepiej, często są w stanie zasugerować błędne rozwiązania.

Zamiast więc polegać na opiniach znajomych, dobrze dowiedzieć się, jakie rady dla osób wykonujących pierwszy tatuaż mają profesjonaliści.

Po pierwsze – nawilżanie skóry

Jeśli nasz tatuaż ma zachwycać, a my chcemy ograniczyć do minimum niedogodności odczuwane podczas zabiegu, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby pomóc nieco artyście z salonu tatuażu. Przygotowania do jego wykonania warto więc rozpocząć już na tydzień przed planowaną wizytą. Pierwszym krokiem powinno być zadbanie o to, aby skora w miejscu, w którym ma być wykonany tatuaż, była możliwie jak najbardziej nawilżona. Pomagają w tym kremy i balsamy dostępne w drogeriach, jeśli jednak wydaje się nam, że są one za słabe, warto poprosić o poradę artystę, którego zatrudnia salon tatuażu, na który się zdecydowaliśmy.

Po drugie – ostrożnie z używkami

Tak alkohol, jak i wiele innych używek mogą pozwolić nam się zrelaksować, a przecież przed wykonaniem pierwszego tatuażu możemy odczuwać pewną nerwowość. Niestety, ich stosowanie wiąże się też z pewnymi skutkami ubocznymi, najpoważniejszym jest zaś rozrzedzanie krwi, co może wywołać poważne komplikacje podczas zabiegu. Na 48 godzin przed zabiegiem dobrze więc z nich zrezygnować, jeśli zaś wydaje się nam, że bez odrobiny alkoholu nie odważymy się wykonać tatuażu, być może jest to sugestia ze strony naszego organizmu informująca nas o tym, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na taką decyzję.

Po trzecie – cynk

Przed wykonaniem tatuażu dobrze jest też przynajmniej przez jakiś czas przyjmować cynk w tabletach. Jego obecność w organizmie pomoże zarówno osobie decydującej się na wykonanie tatuażu, jak i samemu artyście. Cynk nie tylko poprawia kondycję naszej skóry, ale również prowadzi do wzmocnienia układu odpornościowego, organizm więc lepiej radzi sobie z wyzwaniem, przed jakim staje w dniu, w którym mamy wykonać nasz pierwszy tatuaż.

Zobacz również: http://www.azazel.pl/milanowek/

Dodaj komentarz