Kategorie
Uroda

Jak wspomóc wypadające włosy?

Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Do najczęstszych przyczyn należą stres, nieprawidłowa dieta, palenie papierosów i źle dobrane kosmetyki. Co zrobić, kiedy nadmiernie tracimy naszą największą ozdobę?

Dobrze się odżywiaj

Włosy budowane są z tego, co dostarczysz do organizmu. Jeśli za mało dbasz o witaminy i minerały, krzem, selen i potas oraz kwas foliowy, niestety Twoje włosy nigdy nie będą zdrowe. Pamiętaj, aby spożywać zbilansowane posiłki i jeść sporo ryb oraz oliwy – nie tylko Twoje włosy będą Ci wdzięczne! Możesz także zainwestować w dobry suplement diety.

Dobierz kosmetyki

W aptekach i dobrych drogeriach zastaniesz szeroki wybór kosmetyków wzmacniających włosy. Przede wszystkim, dobierz dla siebie szampon. Możesz skorzystać z mocy natury i zdecydować się specjalny Green Pharmacy szampon, w którym zawarte są oleje i wyciągi z ziół. Dla wypadających włosów polecana jest pokrzywa oraz łubin. Zastanów się także nad stosowaniem wcierek na noc. Specjalny preparat, taki jak na przykład Jantar Farmona, wetrzyj delikatnie w skórę głowy, wykonując rozgrzewający masaż. Następnie pozostaw wcierkę na włosach do rana i umyj głowę. Po miesiącu stosowania powinnaś zobaczyć znaczącą różnicę.

Pij zioła!

Na wypadające włosy warto codziennie wypijać napar z liści pokrzywy i skrzypu. Po jednej torebce tych ziół zalej gorącą wodą i zaparzaj pod przykryciem przez godzinę. Po tym czasie pij napar małymi łyczkami. Trzymiesięczna kuracja znacząco wzmocni włosy i zmniejszy ich wypadanie. Dodatkowo włosy przestaną się przetłuszczać.

Odstaw używki

Jak wspomóc wypadające włosy?Papierosy, alkohol i duże ilości kawy nie służą nie tylko Twoim włosom. W miarę możliwości zrezygnuj z nich całkowicie, albo ogranicz do minimum. Jeśli mimo stosowania powyższych sposobów Twoje włosy wypadają dłużej niż 3 miesiące – koniecznie udaj się do dermatologa oraz zrób pełne badania krwi.

Dodaj komentarz