Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Nie ma mężczyzny, który byłby dobry w kupowaniu pierścionków, bo jest to po prostu niemożliwe. Mamy jednak dobre wieści dla wszystkich zdezorientowanych Panów – doświadczenie naszych sprzedawców podpowiada, że zdecydowana większość narzeczonych uważa swój pierścionek zaręczynowy za najpiękniejszy na świecie.

Radzimy naszym Klientom, aby zakup pierścionka na zaręczyny dokładnie zaplanować

Jest kilka niezawodnych sposobów na sprawienie, by wybór był trafiony bez pudła. Posiadając taką wiedzę można udać się do jubilera, przedstawić swoje oczekiwania i poprosić o poradę. Doradcy w Internetowym Salonie Jubilerskim Sezam z przyjemnością pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. Rozmiary pierścionków powinny zostać najpierw sprawdzone zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania. Zanim jednak udadzą się Państwo na zakupy i wybiorą właśnie TEN model –radzimy poświęcić kilka chwil, aby zapoznać się z podstawową wiedzą na temat brylantów, które najczęściej zdobią pierścionki zaręczynowe. O wartości i jakości oszlifowanego diamentu decydują cechy określane przez tzw. zasadę 4C. Skrót ten pochodzi od pierwszych liter czterech angielskich słów: carat (karat – jednostka określająca masę), colour (barwa), clarity (czystość), cut (szlif). Klasyczny, znany z filmów, pierścionek zaręczynowy to wzór jednokamieniowy o prostej formie, z brylantem znajdującym się w subtelnym koszyczku, tzw. chaton. Nie każdy jednak musi lubić i stawiać na klasyczne rozwiązania. W Salonach Jubilerskich Sezam asortyment pierścionków na zaręczyny jest bardzo szeroki. Mogą Państwo wybrać zupełnie inny klejnot: szafir, szmaragd, rubin lub perłę. Być może narzeczona szczególnie lubi jeden z kolorów albo po prostu przy wyborze „wpadnie Państwu w oko” pierścionek i będziecie już wiedzieć, że to TEN. Moment zaręczyn jest bardzo ważny dla każdej pary. Pieczętuje on związek i wprowadza go na kolejny etap, którego zwieńczeniem jest wstąpienie w związek małżeński. Warto, by była to piękna chwila, którą po latach będziecie mogli ze wzruszeniem wspominać. Symbolem podjęcia decyzji o wspólnym życiu jest pierścionek, który mężczyzna wręcza kobiecie. Jego przyjęcie jest zarazem przyjęciem oświadczyn. Sprawdź, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który podkreśli wyjątkowość tego wyjątkowego dnia i pozostanie wspaniałą pamiątką na całe życie. Pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym, gdyż uznaje się, że właśnie od tego palca biegnie nerw wprost do serca. To symbol miłości dwojga ludzi i znak, iż podjęli oni decyzję o wspólnym życiu.

Dlatego powinien być dopasowany do ich stylu i charakterów

Przede wszystkim zaś musi współgrać z gustami narzeczonej, ponieważ to właśnie ona będzie z dumą nosić go na palcu. Branża jubilerska daje ogromny wybór: złoto, srebro, platyna, z diamentem, rubinem, szafirem lub innymi kamieniami, duże albo małe… Warto zastanowić się wcześniej, jaki pierścionek będzie w Waszym przypadku najlepszy. Możesz dokonać wyboru, obserwując preferencje ukochanej, podpytać jej mamę lub siostrę, a nawet znaleźć idealny model wspólnie z nią. Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty i przyozdobiony diamentem? Złoto jest bardzo trwałym kruszcem, a diament to najtwardszy ze znanych kamieni szlachetnych, synonim niezniszczalności. Dlatego pierścionek z diamentem stał się symbolem wiecznej miłości. Jednak znacznie ważniejsze od wyglądu pierścionka jest uczucie, które symbolizuje. Pierścionek zaręczynowy jest nie tylko znakiem, że podjęliście decyzję o zawarciu związku małżeńskiego i wspólnym życiu.To także symbol Waszej miłości. Nie znaczy to, że musi być wielki i okazały, aby wszyscy widzieli, jak mocno się kochacie. Niech będzie dopasowany do Was, Waszych charakterów i Waszego stylu – zwłaszcza do preferencji narzeczonej. Ostatecznie to właśnie ona będzie nosić go na palcu przez całe życie, tak jak obrączkę. Zastanów się, jaki fason czy kamień będzie do niej pasował. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *