Jaka bielizna termiczna będzie najlepsza?

Jaka bielizna termiczna będzie najlepsza?

Uprawiając sport, jeżdżąc na rowerze, wspinając się, biegając czy też chodząc po górach często nie zastanawiamy się i nie doceniamy roli, jaką dla nas, jako osób aktywnych ma właściwie dobrana bielizna termoaktywna. Jeśli tylko używasz w czasie uprawiania swojej ulubionej aktywności bielizny bawełnianej, to na pewno spotkałeś się już z nieprzyjemnym uczuciem jej zawilgocenia, przepocenia i wolnego wysychania, a co za tym idzie narażenia się na dotkliwe zimno na wilgotnym pod koszulką ciele w czasie odpoczynku.

Takie przykre uczucie mokrych pleców często towarzyszy amatorom górskich wędrówek, wspinania lub jazdy na rowerze. Szybko tracimy wówczas siły, motywację, a czasem nawet możemy się pochorować.

Zadbaj o odzież oddychającą podcas treningów

Aby uniknąć tych problemów, warto zastanowić się nad zmianą swoich wysłużonych bawełnianych koszulek na tzw. koszulki termoaktywne. W artykule przybliżymy temat bielizny termoaktywnej i jej pozytywnego wpływu na samopoczucie osób uprawiających sport. Czym jest bielizna termoaktywna? Bielizna damska albo bielizna męska termoaktywna, czyli też inaczej odzież oddychająca czy bielizna termiczna to specjalny rodzaj odzieży wykonanej z tkanin syntetycznych, które mają za zadanie szybko odprowadzić na zewnątrz, z dala od naszego ciała nadmiar potu wydzielanego w czasie wysiłku. Ta wydawałoby się magiczna zdolność bielizny termoaktywnej sprawia, że znajduje ona zastosowanie i uznanie w oczach entuzjastów sportów na zewnątrz Specjalne rodzaje materiałów na bazie poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, mają naturalną zdolność odprowadzania pary wodnej z wewnątrz na zewnątrz materiału, gdzie ta może swobodnie i szybko odparować.

Skóra pozostaje sucha mimo wysiłku

W ten, jak widzimy nie do końca magiczny, a naukowo poznany sposób, koszulka termoaktywna przyczynia się do tego, że w czasie wysiłku, biegu lub marszu pod górę nasza skóra pozostaje sucha. Oczywiście cudów nie ma i nawet koszulki termoaktywne przy intensywnym wysiłku staną się wilgotne. Jednak tu z pomocą przychodzi nam druga prawie magiczna cecha bielizny termoaktywnej – bardzo szybkie wysychanie.

Dodaj komentarz