Kategorie
Informacje

Jaka powinna być dobra pizza?

Jedna z najpopularniejszych potraw kuchni włoskiej – pizza. Rzeszów zaś to jedno z miast gdzie możemy kupić ją w najlepszym wydaniu. Pomimo faktu, że danie w rzeczywistości składa się tylko z mąki, sosu pomidorowego, sera i wszelkiego rodzaju dodatków, różnorodność opcji jest ogromna.

Ciasto

Przede wszystkim tajemnicą dobrej pizzy jest ciasto. Najlepsze pizzerie i ludzie w nim pracujący twierdzą, że zwykła mąka nie nadaje się do tego rodzaju wypieków. Dlatego używana jest specjalna włoska mąka, a ciasto ugniata się, dzięki czemu jest elastyczne i cienkie. Ponadto warto pamiętać, że nie można zrobić pizzy ze świeżego ciasta, ale lepiej gotować ją z ciasta, które układa się trochę po ugniataniu. Idealne proporcje, w których uzyskuje się pyszną pizzę, to dwa gramy drożdży rozpuszczonych w mleku na kilogram mąki. Zasada jest prosta – więcej drożdży należy dodać zimą, a mniej latem. Podobna tajemnica tkwi w rodzaju oleju, który wylewa pizzer do ciasta, mieszając mąkę z wodą. Przepisy są starannie utrzymywane w tajemnicy, więc tylko kilka pizzerii może pochwalić się prawie idealnym produktem. Pizza powinna być lekka, ale nie za duża, aby nie rozerwała się pod ciężarem wszystkich składników. Oczywiście najważniejszym składnikiem jest sos, którego nie można zrobić z koncentratu posypanego dużą ilością oregano. Dobry sos to taki zrobiony z prawdziwych pomidorów ze świeżymi ziołami, czosnkiem i odrobiną oliwy z oliwek. Zobacz więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/rzeszow-galeria

Włoska i amerykańska pizza

W dzisiejszych czasach trudno jest spotkać typowo włoską pizzę, ponieważ amerykańska pizza weszła do naszych restauracji i zaczęła dominować. Jednak nadal są małe kawiarnie i restauracje, w których można znaleźć klasyczny włoski produkt. Musisz tylko poświęcić trochę wysiłku i czasu, aby je znaleźć. Warto więc pamiętać, że idealna pizza nie zawiera wielu składników, a jakość tych składników powinna być na najwyższym poziomie. Nie ma znaczenia, czy lubisz cienką lub gęstą pizzę, z warzywami lub owocami morza. Znalezienie prawdziwej, wspaniałej pizzy nie jest łatwe, ale warto to uczynić.

Dodaj komentarz