Kategorie
Kosmetyki

Jakie pędzle do makijażu oka są niezbędne?

Do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebujemy zestawu różnorodnych pędzli. Wśród nich powinien znaleźć się pędzel do blendowania. To pędzel, bez którego trudno jest wyobrazić sobie perfekcyjnie roztarte cienie na powiekach. Pędzel do blendowania jest niezbędny, gdy zależy nam na perfekcyjnym wykonaniu modnego już od kilku sezonów smoky eyes. Obecnie w drogeriach do wyboru jest mnóstwo pędzli przeznaczonych do rozcierania cieni. Czym się one różnią od innych pędzli do makijażu oczu?

Czym wyróżnia się pędzel do blendowania?

Cienie na powieki można nałożyć palcem, ale nie da się ich idealnie rozetrzeć i stworzyć perfekcyjnego przejścia pomiędzy nimi. Dlatego potrzebny nam jest pędzel do blendowania. Pędzle do blendowania mogą mieć bardzo różne kształty. Mają one jednak jedną cechę wspólną: są kuliste. Pędzel ten nie może być zbyt duży, gdyż rozetrze całą powierzchnię powieki. W efekcie możemy połączyć ze sobą te kolory, których nie zamierzaliśmy łączyć. Pędzel do blendowania nie może być także za mały. Takim pędzlem nie uda nam się perfekcyjnie rozetrzeć ostrych granic między poszczególnymi kolorami. Niezbyt duży pędzel do blendowania okaże się najlepszym wyborem. Pędzelek ten powinien być puchaty. Szukajmy modelu, który będzie miał miękkie, delikatne i łatwo zginające się włosie. Taki pędzlem idealnie rozetrzemy ostre granice między cieniami.

Inne pędzle, które są niezbędne do makijażu oczu

Pędzel do blendowania to tylko jeden z pędzli przydatnych do wykonywania makijażu oczu. Cienie wprawdzie można nałożyć palcem, ale zdecydowanie lepiej jest użyć specjalnego pędzelka. Pędzelek do nakładania cieni przypomina kształtem mały języczek, w odróżnieniu od tego do blendowania ma płaski kształt. Niektóre modele mają kształt stożka. Warto wiedzieć, że cień nałożony przy pomocy pędzla utrzymuje się na powiekach zdecydowanie dłużej.

Pędzle do blendowania mogą mieć sztuczne lub naturalne włosie. Oba rodzaje sprawdzają się równie dobrze, różnica między nimi polega między innymi na cenie.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/9-do-oczu

Dodaj komentarz