Pędzle do oczu - jak i dlaczego należy je czyścić

Karnawałowe makijaże oczu, czyli jak wybrać odpowiednie cienie astor.

Nie tylko w modzie panują trendy i każda dbająca o siebie i własny wizerunek kobieta doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Już w okresie świątecznym warto zwrócić uwagę na modę, jaką proponują nam wizażystki. Nie zapominajmy, że już za chwilę rozpocznie się karnawał a wraz z nim czas na oszałamiające makijaże.

Oko – to element twarzy, który wymaga najbardziej wyrazistego podkreślenia, powieki zaś to miejsce, na którym można wykazać się kreatywnością komponując karnawałowy make’up. W okresie karnawału, podstawowym elementem makijażu będzie brokat i cienie, które dadzą niepowtarzalny efekt. Obecnie popularne jest zdobienie oka cieniami błyszczącymi a nawet przyklejanie do nich specjalnych, mieniących się kamyczków. Od lat, nieustannie w trendach, zapisuje się czarna kredka, eyeliner oraz sztuczne rzęsy.

Do idealnego makijażu polecamy cienie astor

Najważniejsza pozostaje jednak sama technika tworzenia makijażu bowiem bez tej umiejętności nawet najlepsze kosmetyki mogą wyglądać nienaturalnie. W okresie karnawału nieodzowną staje się zasada malowania oka „do zewnątrz”, czyli tak, by wewnętrzny kącik pozostał rozświetlony. Taki efekt uzyskać można dzięki odpowiednim kosmetykom – idealnie w tym celu nadadzą się cienie astor, stworzone właśnie do wyrazistych, profesjonalnych makijaży oka.

Te dostępne są na rynku w różnej postaci, jako pojedynczy cień do powiek bądź w wersji kompaktowej. W przypadku makijażu karnawałowego zaleca się wykonywanie go kilkoma bazowymi cieniami. Dobrze jest również nabyć cień neutralny, który wyrówna koloryt powieki i sprawi, że naniesiony kolor będzie na oku trzymał się dłużej – to ważne jeśli chcemy cieszyć się nienagannym makijażem całą noc.
Nadal modny jest także efekt „smoky” – w celu jego wykonania warto nabyć cienie astor w kompakcie idealnie dobranych odcieni, które w połączeniu stworzą profesjonalnie wykonany make’up oka.
Pamiętajmy, by wybierać cienie o aksamitnej konsystencji – te nie będą sprawiać problemu podczas nakładania. W okresie karnawału dobrze sprawdzą się kosmetyki z błyszczącymi włóknami jedwabiu.

Dodaj komentarz