Krem do stóp

Krem do stóp

Idzie wiosna i nasze stopy potrzebują odnowy. Mając na myśli nowe buty trzeba stopy odpowiednio przygotować, żeby wyglądały atrakcyjnie. Mając popękane pięty, sam krem do stóp może nie wystarczyć. Należałoby o stopy zadbać. Szczególnie damskie stopy zadbane wyglądają apetycznie i seksownie. Nie trzeba się ich wtedy wstydzić.

Po złuszczeniu skóry na stopach, opiłowaniu za długich paznokci i usunięciu grubego naskórka na piętach przydałoby się wetrzeć krem do stóp.

Na rynku jest bardzo duży wybór

Ile firm kosmetycznych tyle kremów do smarowania. Zastanowić się trzeba nad wyborem. Ja na przykład wybierając taki krem, na początek zwracam uwagę na wielkość opakowania i cenę. Ponieważ nie zawsze cena idzie w parze z nazwą firmy. Potem decyduję dalej i czytam etykietę a w niej zawarte informację, jakich substancji użyto do jego produkcji. Jeśli to ma być krem nawilżający powinien w swoim składzie mieć witaminy A, E i aloes lub glicerynę pochodzenia roślinnego. Do skóry bardzo suchych stóp ze skłonnością do pękania bardzo dobry będzie krem z mocznikiem, który zmiękcza skórę. Takiemu kremowi nie oprą się nawet najbardziej szorstkie stopy. Sama go wypróbowałam. Dla osób, które mają problem z poceniem się stóp, dobre są kremy z dodatkiem mięty, szałwii i cytrusów.

Peeling

Żeby te kremy zechciały zadziałać z maksymalną siłą, to przed ich zastosowaniem należy zrobić peeling. To bardzo skuteczny sposób, aby po nim skóra wchłonęła z kremu do stóp wszystko co najlepsze i wszystko czego potrzebuje.

Zazwyczaj dbamy o skórę twarzy, szyi i dłoni, ale o skórę stóp już mało komu chce się zadbać. A przecież jest to wizerunek zadbanego człowieka. Mało tego wcieranie kremu powoduje tak, czy inaczej masaż. Najlepiej jeśli robi to druga osoba, bo wtedy można odpocząć i się zrelaksować. Bardzo korzystnie jest, jeśli do stóp został użyty krem z właściwościami odprężającymi, bo wtedy najbardziej odczuwamy ulgę. Masaż stóp kremem, będzie nie tylko leczniczy na samą skórę, ale przy uruchomieniu receptorów będzie leczniczy na cały organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *