Kategorie
Kosmetyki Uroda

Makijaż dla cery problematycznej

Trądzik u kobiet po 30. roku życia jest dzisiaj niestety normą. To sprawia, że coraz więcej osób trafia do dermatologa z prośbą o pomoc, ale pomoc żeby była skuteczna nie jest raczej natychmiastowa, bo leczenie to cały proces, który może trwać nawet latami, więc trądziku nie pozbędziemy się w kilka dni, a jeśli ktoś nas przekonuje, że to możliwe, to znaczy, że nie jest specjalistą w tym temacie.

Kosmetyki dla cery trądzikowej

Wiele kobiet zmagając się z trądzikiem, musi codziennie chodzić do pracy, gdzie wymagany jest korporacyjny look, a więc konieczny jest makijaż. Mimo że najlepiej zostawić trądzik nieprzykryty żadnym kosmetykiem poza maścią i kremem matującym, często nie mamy wyjścia. Żeby pójść do pracy, musimy zrobić makijaż. W takim wypadku warto postawić na kosmetyki mineralne. Ważny jest fluid kryjący, ale najlepiej z dodatkiem minerałów, żeby zminimalizować dodatek silikonów, parabenów i innych szkodliwych dla skóry (zwłaszcza trądzikowej) składników. Dobre krycie zmian jest ważne dla naszego samopoczucia, to daje nam więcej pewności siebie, ale żeby było to skuteczne, musi być przede wszystkim bezpieczne, więc warto czytać składy kosmetyków dla cery trądzikowej.

Dobierz odpowiedni podkład do cery

Minusem kosmetyków mineralnych jest to, że różnie reagują ze skórą, czasem powodują nadmierne świecenie dlatego „strefę T” warto przypudrować jeszcze innym pudrem, żeby minerały nie przebiły się po kilku godzinach w formie błyszczenia. Podkład kryjący to kolejny ważny krok w makijażu cery problematycznej. Poza tym możemy wykorzystać delikatne cienie, tusz do rzęs i pomadkę nude, żeby nie zmuszać się do ciężkich makijażu, które będą nam pogarszać stan skóry. Ważne jest, żeby podkład kryjący był dobrze dobrany pod względem koloru – musimy to sprawdzić porównując próbkę podkładu z kolorem naszej żuchwy, tam jest najlepsze miejsce, żeby porównać czy wybraliśmy odpowiedni odcień. Wiadomo, że kobiety mają z tym wielki problem, dlatego często widzimy kobiety, których twarz jest znacznie ciemniejsza niż szyja, a to sprawia, że wyglądają one komicznie i cały efekt makijażu poszedł na marne.

Dodaj komentarz