Kategorie
Moda Sport

Moda zmienną jest

Moda to pojęcie niezwykle płynne i kapryśne. To, co aktualnie jest na topie i podoba się wszystkim, za chwilę odchodzi do lamusa i budzi już tylko śmiech pełen zażenowania.Jednak z modą jest także trochę jak z fortuną, która toczy się kołem. Wszelkie trendy więc lubią powracać niczym bumerang. To, co więc dziś nazywane jest „wiochą”, za kilka lat ponownie może być nazywane krzykiem mody i budzić uznanie.

Ślepe zaufanie

Najważniejsze jednak, to nie być ofiarą mody. Ofiarą mody jest osoba, która ślepo podąża za najnowszymi wytycznymi wybiegów i kolorowych czasopism, nie bacząc na to, że modny aktualnie ciuch zupełnie nie pasuje do jej urody, figury czy osobowości. Ślepe podążanie za modą zawsze kończy się źle, ponieważ jeśli nie weźmiemy pod uwagę szeregu czynników indywidualnych, możemy skończyć jako pośmiewisko, a na pewno odczuć spory dyskomfort.

Postaw na klasykę

Są i na szczęście takie ubrania czy obuwie, które zawsze będzie modne, a to z powodu ich uniwersalności. I właśnie w takie rzeczy najbezpieczniej i najrozsądniej jest zaopatrzyć swoją szafę. W końcu nikt nie chce co sezon zmieniać całej swojej garderoby tylko ze względu na to, że zmieniły się trendy.
Dobrym przykładem klasyki (choć obuwie i odzież sportowa zwykle nie kojarzą nam się z klasyczną elegancją) może być np. model Air Max popularnej na rynku obuwniczym firmy Nike. Te oryginalne buty z charakterystycznymi podeszwami początkowo stworzone były głównie pod kątem biegania i generalnie uprawiania sportu, jednakże szybko stały się modowym „must have” i opanowały ulice wszystkich miast. Buty Air Max to także dobry przykład na powracanie mody, bowiem ich pierwszy model stworzony został niemal 3 dekady temu! Ich projektantem był Tinker Hetfield, a jego inspiracją był z kolei budynek Georges Pompidou Center. To właśnie przez buty Air max sklep internetowy firmy Nike przeżył swego czasu potężne oblężenie. I choć, jak w każdym temacie, znajdą się zaciekli przeciwnicy tych butów (zwłaszcza przez ich ogromną popularność), nie można im odmówić tego, że są naprawdę bardzo wygodne, a przy tym świetnie prezentują się na nodze.

Dodaj komentarz