Kategorie
Moda Sport

Nie ma na co czekać!

Stale na coś czekamy. Oczywiście, nie zawsze mamy wpływ na fakt tego czekania czy jego długość. Czekamy zatem na spóźniający się autobus, na swoją kolej do lekarza czy przy sklepowej kasie. Często jednak stajemy się niewolnikami czekania na własne wyraźne życzenie: zaczynamy odwlekać. Odwlekaniu zwykle podlega to, co zrobić powinniśmy i nic nie stoi na przeszkodzie do tego. Z wyjątkiem naszego lenistwa i oszukiwania samych siebie. Sytuacja taka bardzo często ma miejsce, gdy postanowimy sobie zmienić styl życia na bardziej zdrowy, wdrożyć regularne i pełnowartościowe posiłki oraz… zacząć się ruszać.

Złe dobrego początki

Bardzo często początek naszej przygody z aktywnością fizyczną wyznacza bieganie. Jest to bowiem sport, który uprawiać możemy względnie tanio (jeśli posiadamy odpowiednie obuwie i odzież, to w zasadzie za darmo). Dodatkowo sami sobie jesteśmy sterem, żeglarzem i okrętem: jednego dnia przebiegamy zaledwie kilometr, żeby za 2 tygodnie – kiedy poczujemy się na siłach – przebiec kolejne dwa. Wszystko, rzecz jasna, zależy od naszej kondycji i ilości posiadanego czasu.
Najtrudniej jest jednak po prostu zacząć biegać – i co ciekawie, wielu nieświadomie zraża się do biegania przez nieodpowiednie obuwie. I choć oryginalne buty nie zawsze muszą być równoznaczne ze świetną jakością i wytrzymałością, to jednak w trosce o nasze zdrowie i zasoby mobilizacji, warto zaopatrzyć się w jedną ich parę.

Które buty wybrać?

Oczywiście, na to recepty nie ma. Jeśli jednak nie mamy specjalnego rozeznania w sprawach sportowego obuwia, warto sięgnąć po klasyki (jak chociażby szalenie swego czasu popularne nike air max 90, które z założenia były butami stricte biegowymi czy któreś z modeli adidasów). Wybierając obuwie warto sprecyzować własne oczekiwania i szukać butów, które będą im odpowiadały. Wziąć pod uwagę trzeba będzie również zakładaną powierzchnię biegową. Oczywiście, taki but najrozsądniej jest przymierzyć przed zakupem. Jeśli jednak – z jakiegokolwiek powodu – nie mamy czasu bądź możliwości udać się na zakupy osobiście, możemy zrobić je również online, a w razie ewentualnej pomyłki po prostu zwrócić buty w niedopasowanym rozmiarze. Dziś w zasadzie każdy z modeli dostępny jest w Internecie, a jeśli chodzi o wspomniany powyżej model air max sklep internetowy jest chyba oblegany bardziej, niźli jakiekolwiek punkty stacjonarne. Ot, znak czasów.

Dodaj komentarz