Kategorie
Uroda

Niedobór witaminy D

Niedobór witaminy DKażdy lekarz przyzna, że niedobór witaminy D może mieć poważne konsekwencje. Największym zagrożeniem jest jej brak u niemowląt, które są przez to narażone na krzywicę oraz stałe deformacje. Jedyną naturalną formą jej dostarczenia są promienie słoneczne.

Ze względu na klimat w jakim żyjemy suplementacja witaminy D jest polecana każdemu w miesiącach od września do marca. Dlaczego powinniśmy ją stosować? Szare dni uniemożliwiają nam wyprodukowanie jej w organizmie na spacerze, ze względu na schowane za chmurami słońce. Jej brak w organizmie powoduje zwiększenie podatności na infekcje. Osłabia układ odpornościowy i nasze kości. Podły humor, również może wiązać się z niedoborami. Ilość witaminy D w organizmie można sprawdzić przeprowadzając badania. Po konsultacji z lekarzem, można rozpocząć przyjmowanie suplementu. Ale brak witaminy D negatywnie wpływa również na urodę. Możemy przez to nie móc schudnąć. Nasza cera staje się szara i pozbawiona blasku. Szybciej się starzeje, brakuje jej nawilżenia. Świetnym rozwiązaniem na tego typu problem jest krem z witaminą D. Przy użyciu takiej pielęgnacji wprowadzamy witaminę życia do komórek naszej skóry możliwe najkrótszą drogą, co daje szybkie i niespodziewanie dobre efekty. Cera odżywa, promienieje, staje się sprężysta.

Krem z witaminą D

Krem taki nie jest dużo droższy od swoich konkurentów i nadaje się do pielęgnacji niemalże każdego typu cery. Dostać go można w popularnych drogeriach. Aby suplementacja i pielęgnacja z dodatkiem witaminy D była skuteczna, powinnyśmy z równą troską dbać o wysoki pozom innych witamin i minerałów w naszym organizmie. Nigdy nie należy skupiać się na jednym aspekcie, gdyż na piękny wygląd i dobre zdrowie składa się wiele elementów. Ważna jest więc zdrowa dieta, picie dużej ilości wody i odpowiednia dawka ruchu. Jeśli palimy, prowadzimy siedzący tryb życia czy jemy dużo fast foodów, nawet największa dawka leków witaminowych nam nie pomoże.

Starajmy się więc stworzyć sobie nawyki, które pozwolą nam wytrwać w dobrym zdrowiu.

Dodaj komentarz