Kategorie
Uroda

Nowoczesne metody liposukcji

Nowoczesne metody liposukcjiLiposukcja czyli inaczej mówiąc chirurgiczne usuwanie nadmiaru tłuszczu jest jednym z ważniejszych zabiegów przyśpieszających odchudzanie, ale niestety też wykonanie takiego zabiegu wiązać może się z wieloma niedogodnościami. Po pierwsze, co może zabrzmieć wręcz paradoksalnie jest to zabieg w przypadku którego przeciwwskazaniem może być niestety nadmierna waga osoby, która chce się takiemu zabiegowi poddać.

Lekarz może zalecić odchudzanie tradycyjnymi metodami, a dopiero później przeprowadzenie zabiegu odsysania tłuszczu. Jak każdy zabieg chirurgiczny tak i liposukcja może wiązać się z pewnym ryzykiem dla osób, które się takiemu zabiegowi poddają. Mianowicie jest to jak w wielu zabiegach chirurgicznych ryzyko powikłań.

Rekonwalescencja

Pacjenci muszą przygotować się także na okres rekonwalescencji po dokonaniu zabiegu, co utrudniać może znacznie codzienne normalne funkcjonowanie. Można tego wszystkiego uniknąć nie rezygnując jednocześnie z możliwości które daje liposukcja, czyli zabieg polegający na skutecznym usuwaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Najnowocześniejszą z obecnie stosowanych metod jest liposukcja ultradźwiękowa gdańsk, która nie tylko skutecznie pomaga usunąć tłuszcz, ale także jest w pełni bezinwazyjną i bezbolesną metodą. Tłuszcz rozbijany jest z wykorzystaniem specjalnie dobranych ultradźwięków. Jego rozbicie ułatwia szybkie i w pełni naturalne usunięcie go z organizmu. Tłuszcz rozbijany w ten sposób jest po prosu odprowadzany do wątroby, jak w przypadku naturalnego procesu odchudzania.

Przyśpieszenie metabolizmu

W ten sposób organizm pacjenta uzyskuje także energię, która może być jak najbardziej wykorzystana do przyśpieszenia metabolizmu co sprzyja dalszemu odchudzaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji zabieg musi być wykonany w kilku seriach, ale już na ogół po pierwszym zabiegu zmiany stają się po prostu widoczne. Pacjent wygląda ale także czuje się lepiej, bez konieczności poddawania się jakiejkolwiek rekonwalescencji. Liposukcja z wykorzystaniem ultradźwięków nie powoduje także wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Co prawda istnieje kilka przeciwwskazań do poddawania się zabiegom liposukcji, ale jest ich już zdecydowanie mniej niż w przypadku tradycyjnego zabiegu liposukcji.

Dodaj komentarz