Pakujemy się na kolonie zimowe

Pakujemy się na kolonie zimowe

Najtrudniejszym i najbardziej uciążliwym punktem każdej podróży jest zawsze pakowanie. Zanim je rozpoczniemy, musimy nie tylko wiedzieć, co chcemy zabrać, ale też mieć świadomość jak spakować swoje rzeczy, żeby ich noszenie było jak najmniej uciążliwe i aby oczywiście wszystkie się zmieściły do plecaka.

Wyjeżdżając na kolonie zimowe, musimy zabrać ze sobą kilka dużych gabarytowo i ciężkich rzeczy. Chodzi tu na przykład o buty zimowe, czy ciepłą kurtkę. Zanim zaczniemy się pakować, przygotujmy sobie listę, na której spiszemy wszystkie rzeczy, jakie musimy ze sobą zabrać. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zapomnimy wziąć czegoś ważnego.

Kiedy lista zostanie już sporządzona, powinniśmy rozpocząć pakowanie. Na dno plecaka trafiają największe i najcięższe przedmioty, takie jak buty na zmianę, bluzy, ręcznik. Wyżej pakujemy wszystko, co małe albo łatwe do uszkodzenia – bielizna, książka, kosmetyki czy drobne przedmioty. Na sam koniec powinniśmy ułożyć te przedmioty, do których będziemy chcieli mieć dostęp podczas podróży i które są dla nas najważniejsze. Są to na przykład dokumenty oraz niewielka suma pieniędzy. Nie wolno nam tu zapomnieć o legitymacji szkolnej oraz zapisanym gdzieś na kartce numerze PESEL. Jeżeli chodzi o samą gotówkę, to nie musimy brać jej wiele. Kolonie zimowe są opłacane z góry i dzieci mają tam zapewnione wszelkie wyżywienie oraz opłacone rozrywki, które wchodzą w program kolonii. Jednak każde dziecko potrzebuje mieć jakąś sumę pieniędzy na swoje wydatki. Kwota dziesięciu złotych dziennie powinna być tu wystarczająca. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze małe, to możemy zdeponować kieszonkowe i kierownika kolonii lub wychowawcy.

Warto też już na wstępnym etapie wyperswadować dziecku zabieranie ze sobą całego sprzętu komputerowego, wszelkich aparatów i gadżetów. Przede wszystkim na kolonii nie będzie czasu ani miejsca na granie, a dziecko nie jedzie w góry po to, aby siedzieć przed komputerem. Wyjątek warto uczynić dla telefonu, który dla współczesnych dzieci jest podstawowym narzędziem do komunikowania się, a dla nas możliwością skontrolowania czy u dziecka wszystkie jest w porządku.

Dodaj komentarz