Kategorie
Kosmetyki

Perfumy Chanel – które powinnaś wypróbować

Chanel to francuski dom mody, który został założony przez Coco Chanel w roku 1909. Coco Chanel zrewolucjonizowała świat damskiej mody. Zawdzięczamy jej nie tylko kultową pikowaną torebkę na łańcuszku, ale także „małą czarną”. Do produktów, z których dzisiaj słynie marka Chanel należą także zapachy. Jest przynajmniej kilka perfum, które cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie. Jakie perfumy Chanel warto kupić przynajmniej raz w swoim życiu?

Chanel nr 5

Te kultowe dzisiaj perfumy pojawiły się na rynku w roku 1921. Była to pierwsza kompozycja zapachowa sygnowana nazwiskiem Coco Chanel. Ten wyjątkowo popularny także i dzisiaj zapach został stworzony przez słynnego francuskiego perfumiarza Ernesta Beaux. Erenst Beaux przygotował kilka kompozycji zapachowych, które minimalnie różniły się od siebie. W każdej z nich bardzo silnie można było wyczuć zapach ambry, drzewa sandałowego, róży, ylang-ylang i jaśminu. To jeszcze nie są wszystkie substancje zapachowe. Gotowe próbki Beaux rozlał do małych buteleczek oznaczonych numerami od 1 do 5 oraz od 20 do 24. Coco Chanel zaplanowała premierę perfum na 5 maja, dlatego bez namysłu wybrała buteleczkę oznaczoną numerem 5. Opakowanie kultowych perfum kilkakrotnie zmieniano.

Chance

Zapach został skonstruowany przez Jacques Polge. To bardzo świeża i magiczna kompozycja złożona z ciepłego aromatu paczuli, kobiecych nut jaśminu i hiacyntu, które połączono z nutą różowego pieprzu, cytryną i ananasem. Oprócz wersji podstawowej powstały także 3 wersje dodatkowe: Eau Vive, Chance eau fraiche, Chance eau tendre.

Mademoiselle

Coco Chanel Mademoiselle to zapach niezwykle seksowny i zmysłowy, idealny dla młodych, odważnych i przebojowych kobiet. Coco Mademoiselle to perfumy, które również są dziełem Jacques Polge. Zapach ten został przez niego stworzony specjalnie z myślą o nowoczesnych, pewnych siebie kobietach, które dojrzały wiek mają przed sobą. Coco Mademoiselle to kompozycja składająca się z kwiatu pomarańczy, bergamotki, jaśminu, paczuli.

Dodaj komentarz