Pielęgnacja cery trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik to jeden z najpowszechniejszych problemów związanych z urodą. Choć występuje on przeważnie u ludzi młodych, czasami pojawia się nawet u zdecydowanie starszych osób.

Przeważnie obejmuje twarz, więc to ją należy odpowiednio pielęgnować, by pozbyć się uporczywych i mało estetycznych krost oraz wszelakich wyprysków. Jak więc to zrobić, posługując się zwykłymi kosmetykami?

Oczywiście te kosmetyki nie mogą być tak zupełnie zwykłe

Muszą zawierać aktywne substancje przeznaczone właśnie do zwalczania trądziku. Warto się z nimi zapoznać, czytając o nich na różnych stronach, a potem sprawdzając, czy wzięty z półki krem na dzień został nimi uzupełniony. Krem do twarzy powinien być bowiem stosowany nawet przez osoby mające silny trądzik. Poważnym i dużym błędem w pielęgnacji będzie nienawilżanie cery. Często właśnie tak postępują osoby mające cerę tłustą, sądząc, że im takie kremy nie są do niczego potrzebne. Skóra, która nie dostaje jednak solidnej porcji nawilżenia, zaczyna produkować jeszcze większe ilości sebum. Przez to prędko pojawiają się na niej nowe wypryski, które dosłownie zaczynają się rozprzestrzeniań i namnażać, szybko obejmując także inne partie ciała – plecy, ramiona oraz dekolt.

Pielęgnacja walcząca z trądzikiem skupia się oczywiście na oczyszczaniu

Kluczowe jest to, by mając ją, codziennie, z rana i wieczorem, myć swoją buzię specjalnymi żelami. Najlepiej w czasie przeprowadzania takiej kuracji całkowicie zrezygnować z makijażu, gdyż kosmetyki kolorowe jedynie zapychają i zatykają pory. Jeżeli jednak kobieta nie potrafi całkowicie z nich zrezygnować, powinna wybierać przynajmniej kosmetyki mineralne, o delikatniejszym działaniu. Wieczorem, a najlepiej po przyjściu do domu, należy dokładnie zmyć je z twarzy, posługując się płynem lub mleczkiem do demakijażu. Następnie można nałożyć na cerę przeciwtrądzikowy krem na dzień bądź krem na noc. Pielęgnowana w ten sposób skóra powinna szybko sama poradzić sobie z krostami. Jeśli te nie będą znikać, warto udać się do dermatologa.

Zobacz kremy Lirene: https://lirene.pl/produkty/kremy-na-dzien/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *