Kategorie
Moda Uroda

Pora na dobranoc

Sen chyba wszystkim kojarzy się przede wszystkim z regeneracją i odpoczynkiem, albowiem to właśnie w trakcie nocy kumulujemy siły na kolejny dzień, w trakcie którego zwykle nie brak nam obowiązków i wyzwań. Jednak, choć jest to już koniec dnia i zdawać by się mogło, że wieczorem możemy wszystko sobie odpuścić – nie do końca jest to prawdą. Nie jest bowiem bez znaczenia to, jak przygotujemy się do snu i w jakim stroju będziemy zmierzać w objęcia Morfeusza.

Przede wszystkim: higiena

Oczywiście, na pierwszym miejscu zdecydowanie powinny pojawić się kwestie higieniczne. Przede wszystkim należy zmyć makijaż przy pomocy odpowiednich kosmetyków: żelu do twarzy bądź płynu micelarnego, ze szczególnym uwzględnieniem oczu i ust, które są tymi delikatniejszymi sferami. Zdawać by się mogło, że nikomu nie trzeba o tym przypominać, ale o tak ważnej kwestii nie zaszkodzi wspomnieć choćby po raz enty. Absolutnie niedopuszczalnym jest, by spać w makijażu, w którym chodziło się cały dzień. W nocy skóra musi odpocząć od kosmetyków i zregenerować się, bez demakijażu nie będzie to możliwe! Co więcej, często po nocy spędzonej w niezmytym makijażu już o poranku zaobserwować możemy pojedyncze wypryski czy zaczerwienienia.

Zadbaj o piżamę

Ważnym jest także strój, w którym idziemy spać. I choć piżama kojarzy nam się przede wszystkim z workowatą koszulką i luźnymi spodniami, to dziś piżamy damskie dostępne są w naprawdę wielu fasonach i stylach. Co więcej, nie muszą występować wyłącznie pod postacią koszulki i spodni, mamy bowiem rozmaite (i nierzadko seksowne!) koszule nocne, a jeśli czeka nas upojna noc z partnerem, możemy nawet wcześniej wyposażyć się w body damskie, które nie dość że dobrze wygląda, to jeszcze odejmie nam tu i ówdzie kilogramów, modelując naszą sylwetkę. Wybór zatem jest szeroki, a wszystko zależy wyłącznie od naszego gustu i upodobań. Pamiętajmy tylko, by decydując się na którąkolwiek z tych możliwości, zwrócić uwagę na przewiewność tkanin, z których wykonane są elementy naszej nocnej garderoby.

Dodaj komentarz