Kategorie
Moda Uroda

Prezentowy zawrót głowy

W ciągu standardowych 365 dni, które oferuje nam rok, mamy masę okazji do dawania prezentów swojej rodzinie i bliskim znajomym. Urodziny, imieniny, Boże Narodziny, Walentynki tudzież Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka to tylko nieliczne z dni, których zwykle wymieniamy się podarunkami. Wielu z nas nie kryje jednak tego, że znalezienie prezentu nie jest dla nich najłatwiejszą sprawą i wymaga poświęcenia sporej ilości uwagi. A prezent przecież za każdym razem powinien być wyjątkowy.

Spersonalizuj prezent

Najważniejsze, by prezent był spersonalizowany, a więc wybrany i kupiony względem tej jednej jedynej osoby, która ma zostać nim obdarowana. Na wybór prezentu wpływa masa czynników, których nie powinniśmy ignorować, jeśli nie chcemy popełnić mało przyjemnej gafy. Prezenty nieraz powinny być oficjalne i eleganckie, a w innych sytuacjach wręcz nie powinny być nazbyt kosztowne czy poważne! Wiele zależy od wieku świętującego oraz od rodzaju relacji, jaka nas z nią łączy.
Niegrzeczne szlafroki damskie koszulki z głupimi czy śmiesznymi napisami to dobre prezenty na wieczór panieński bliskiej koleżanki, ale przecież w życiu nie dalibyśmy podobnego prezentu swojej szefowej. Również np. opatrzone prowokującymi obrazkami bokserki męskie czy też zawadiackie figi damskie to świetny i swobodny prezent dla ukochanej osoby, z którą jesteśmy już od wielu lat. Jeśli jednak staż naszego związku wynosi ledwie miesiąc, może on wprawić drugą stronę w zakłopotanie czy nawet zdenerwować ją.

Okazja określa o prezent

By odpowiednio dobrać prezent, konieczna jest wiedza, na co możemy sobie w przypadku danej osoby pozwolić, a na co nie. Jeśli wśród bliskich nam osób mamy osobę lubującą się w elegancji, wówczas, nawet jeśli jest naszą dobrą przyjaciółką, warto kupić coś klasycznego, zamiast śmiesznego drobiazgu. Podobnie okazja wręczania prezentu powinna mieć wpływ na jego wygląd. To, co będzie okej w trakcie swobodnego święta Walentynek, może już stać się poważnym faux pas, kiedy obchodzić będziemy 5 rocznicę związku.
Najważniejszym jednak, o czym należy pamiętać jest to, że prezent ma ucieszyć i podobać się osobie obdarowywanej. Nam zaś nie musi.

Dodaj komentarz