Kategorie
Informacje Kosmetyki Makijaż Uroda

Pudry naturalne – pielęgnacja i maskowanie niedoskonałości

Puder ma opinię kosmetyku, który służy raczej zakrywaniu niż leczeniu problemów skórnych. Takie podejście do kolorowego makijażu jest podejściem tradycyjnym, jednak warto zastanowić się, czy nie można od pudru wymagać więcej. Koniec końców, nosimy go na twarzy przez kilka godzin dziennie. Jeśli może przy okazji zrobić coś dobrego dla cery, a przy tym ciągle pełnić dobrze swoją maskującą rolę, brzmi to jak połączenie idealne! Takie działanie oferują pudry naturalne.

Nie przykryć, ale zlikwidować problem

Zaletą pudrów naturalnych, takich jak puder ryżowy Paese, jest zdolność pochłaniania nadmiaru sebum. Takie działanie to prawdziwy ratunek dla przetłuszczającej się cery. W zależności od ilości wydzielanego sebum i intensywności problemu, można zdecydować się na łagodniejszy lub mocniej działający puder naturalny. Paese puder bambusowy silniej pochłania, ryżowy z kolei jest delikatniejszy. Efekty użycia obu są jednak bardzo dobre – to problem zlikwidowany, nie jedynie ukryty. Dodatkowym atutem pudrów naturalnych jest wspomaganie gojenia zmian skórnych, do których skóra tłusta i mieszana ma tendencje. Zaskórniki i stany zapalne powstają, kiedy pory skóry zapychają się. Puder antybakteryjny przeciwdziała takiemu efektowi, zmniejszając ryzyko powstawania niedoskonałości. Pudry, które jedynie przykrywają problem, mogą wręcz powodować jego nasilenie.

Matowa cera, piękne wykończenie makijażu

Puder bambusowy Paese oferuje oprócz substancji powstałych ze specjalnego gatunku bambusa także zawartość jedwabiu, który doskonale zmiękcza rysy i ukrywa zmarszczki. Dzięki temu twarz nie tylko pozostaje matowa, ale także nabiera bardziej opływowego wyglądu. Z kolei puder ryżowy Paese nie ma sobie równych w zakresie matu. Błyszczenie jest jednym z głównych problemów cer tłustych i mieszanych, dlatego też warto sięgać po produkt, który skutecznie zniweluje je na kilka godzin. Pudry naturalne przy okazję także pielęgnują cerę, co stanowi świetne połączenie dla cer problematycznych. Nie trzeba już wybierać pomiędzy nieszkodzeniem a wyglądem.

Dodaj komentarz