Kategorie
Moda Sport

Rzuć wszystko i zacznij biegać!

Ta parafraza słynnego internetowego tekstu („Rzuć wszystko i pojedź w Bieszczady!”) odbija się dziś szerokim echem wśród wszystkich. Jeszcze chyba nigdy bieganie nie miało tak wielu zwolenników, a trasy biegowe nie były tak zapełnione. I o ile często mody i trendy bywają niesłuszne, a ślepe podążanie za nimi szkodliwe, tak tej modzie można jedynie kibicować i przyklasnąć.

Co daje nam bieganie?

Bieganie przede wszystkim kształtuje naszą sylwetkę. Jeśli mamy kilka nadprogramowych kilogramów, z pewnością pomoże nam w walce z nimi. Jeśli zaś mamy wagę prawidłową, dzięki bieganiu po prostu będziemy mogli ją zachować i nie martwić się, że przytyjemy. Bieganie zwiększa także objętość naszych płuc, co powoduje, że przy każdym oddechu dostarczamy naszemu organizmowi większą ilość tlenu. To z kolei prowadzi do tego, że pojęcie „zadyszki” przestaje mieć rację bytu w naszym życiu. Odczujemy to nawet w trakcie przyziemnych czynności codziennych, np. przy odkurzaniu czy myciu podłóg. Jeśli jesteśmy rodzicami, będziemy mogli bez trudu bawić się z naszym dzieckiem, bez oznak zmęczenia. Bieganie ma także zbawienny wpływ na naszą psychikę: gdy biegniemy, pozostawiamy (także dosłownie) za sobą wszelkie nerwy, lęki i stresy. Wyciszamy się i odprężamy. To czas sam na sam ze sobą, a takich chwil potrzebuje każdy.

Jak się przygotować?

Nieodzowna do biegania będzie, oczywiście, odpowiednia odzież sportowa. Dziś jej wybór jest na tyle szeroki, że bez trudu znajdziemy coś dla siebie, również pod kątem dostępnych kolorów czy deseni, na co z pewnością szczególną uwagę zwrócą kobiety. Jeśli zaś chodzi o obuwie, które jest podstawą, warto przemyśleć zakup butów firm, które cieszą się już jakąś renomą (mam tu na myśli np. buty Adidas, ale także buty firm takich jak Nike czy Reebok).
Z bardziej popularnych serii, warto przejrzeć np. kolekcję adidas nmd, ponieważ proponuje ona zarówno modele damskie, jak i męskie. Znajdziemy więc adidasy w bardziej stonowanej i klasycznej kolorystyce, jak i całą paletę barw dostępną dla kobiet: w końcu chcemy wyglądać dobrze także wtedy, gdy biegamy.

Dodaj komentarz