Kategorie
Moda

Szczotki do rozczesywania włosów: rodzaje

Każda kobieta – bez względu na to, jak długie ma włosy – powinna zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę do włosów. W sklepach znajdziemy obecnie szeroki wybór tego rodzaju produktów. Warto więc wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne szczotki i jaka w danym przypadku będzie najbardziej odpowiednia.

Dlaczego trzeba szczotkować włosy?

Szczotkowanie włosów jest istotnym zabiegiem, który przynosi naszym włosom szereg korzyści, jeśli oczywiście zostanie wykonany prawidłowo. Szczotkując włosy, usuwamy nadmiar sebum z ich powierzchni, masujemy skórę głowy, co poprawia jej ukrwienie, złuszczamy delikatnie martwy naskórek, a także usuwamy kurz i ewentualny łupież. Aby jednak szczotkowanie nie odbiło się negatywnie na kondycji włosów, musi być wykonane odpowiednią do włosów szczotką. Inna będzie szczotka do rozczesywania włosów cienkich, a inna wówczas, gdy włosy są naprawdę grube.

Szczotka do rozczesywania włosów cienkich

Jeśli nasze włosy są cienkie i delikatne, należy zadbać o to, aby ich pielęgnacja również była delikatna. Takie włosy warto wzmacniać, sięgając po rozmaite kosmetyki o działaniu regenerującym. Jeśli chodzi o szczotkę, to najlepsza szczotka do rozczesywania włosów cienkich wykonana jest z gęstego naturalnego włosia. Taka szczotka nie szarpie włosów, delikatnie rozczesując poszczególne pasma. W przypadku włosów cienkich i delikatnych lepiej wystrzegać się szczotek metalowych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na włosy.

Szczotka do włosów kręconych

Włosy kręcone to jedne z trudniejszych w pielęgnacji. Łatwo się plączą, a ich rozczesanie nie jest proste. W ich przypadku dobrym wyborem okazuje się być grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Jeśli jednak wolimy używać szczotki, warto postawić na drewnianą szczotkę, której ząbki również są ułożone dość luźno.

Zakup odpowiedniej szczotki wcale nie jest trudny. W sklepach dostępne są dzisiaj różne rodzaje szczotek. Dzięki temu każda kobieta – bez względu na to, jakie ma włosy oraz jakie są jej preferencje i potrzeby – znajdzie szczotkę idealnie dopasowaną do indywidualnych preferencji.

Dowiedz się więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/szczotki-ktore-potrafia-duzo-wiecej/

Dodaj komentarz