Kategorie
Moda Sport

Trening czyni mistrza

To powiedzenie słyszał każdy z nas przynajmniej raz w życiu. Dziś nabrało ono jednak jeszcze większego i przede wszystkim szerszego znaczenia. W pędzie XXI wieku człowiek czuje się dziś często zagubiony. Logicznym następstwem zagubienia jest chęć odnalezienia się. Zagubienie może objąć w zasadzie każdą sferę naszego życia: możemy np. nie radzić sobie z obowiązkami, które narzuca nam aktualna praca bądź studia. Możemy nie być pewni swoich uczuć i w związku z tym czuć się zagubieni w swoim związku. Możemy mieć także problem z określaniem swoich priorytetów, co powoduje niemożność określenia celu. W ten sposób dryfujemy bezsensownie po życiowym morzu, zamiast zmierzać do konkretnego portu. Taki bezmyślny dryf nigdy jednak nie dowiedzie nas do spełnienia marzeń.

Treningowy szał

Szukamy zatem autorytetu, który będzie dla nas przewodnikiem i poprowadzi nas choć trochę za rękę. To właśnie dlatego dziś trenerzy święcą triumfy – i to zarówno trenerzy rozwoju osobistego (a więc wszelkiej maści psychologowie czy terapeuci), jak i trenerzy w rozumieniu sportowym. I choć postać trenera bywa bardzo przydatna, to jednak mobilizację do zmian musimy znaleźć w sobie.

Poczciwe wymówki

Nie tak łatwo wyrwać się jednak ze strefy własnego komfortu i zmienić coś w życiu. Zaczynają się wtedy poczciwe wymówki, a więc pozorne przeszkody. Najczęściej dotyczą one rozpoczęcia treningów. A to „odzież sportowa jest zbyt droga”, a to „nie stać mnie na oryginalne buty”. Prawda jest jednak taka, że za odzież sportową – zwłaszcza na początku naszej przygody z aktywnością fizyczną – posłużyć mogą z powodzeniem zwykłe dresy, które każdy ma w domu. Również buty markowe nie są dziś poza zasięgiem: ich wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś na miarę swojej kieszeni. Nie trzeba przecież od razu kupować najdroższych modeli Adidasa czy Nike, by mieć porządne i nieźle wyglądające buty – od nas zależy, czy kupimy droższe buty nike airforce (choć i te znaleźć możemy w dobrej cenie, jeśli jesteśmy łowcami okazji), czy nieco tańszy model.
Jeśli chodzi więc o wszelkie początki zmian – czy to fizycznych, czy tych psychicznych – trzeba przede wszystkim chcieć.

Dodaj komentarz