Kategorie
Uroda

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu

Każda kobieta wie, jak ważne jest dbanie o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Co więcej – coraz więcej mężczyzn również doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W przypadku każdego rodzaju skóry, zarówno tej normalnej jak i z problemami bardzo ważne jest jej oczyszczanie. Każdy wie, że oczyszczanie skóry należy przeprowadzać obowiązkowo rano i wieczorem, a skórę tłustą i trądzikową warto także odświeżać w ciągu dnia.

Do takiego odświeżania cery doskonale nadają się chusteczki odświeżające lub oczyszczające, które można zawsze nosić w torebce. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie także w podróży czy podczas długiego pobytu poza domem.

Małe i przydatne

Wygodne małe opakowanie wszędzie się zmieści, czy to do damskiej torebki czy też do męskiej kosmetyczki. Oczywiście w podróż można także zabierać płyn micelarny, ale wtedy trzeba koniecznie pamiętać o płatkach kosmetycznych. Płyn taki jest o tyle uniwersalnym kosmetykiem, że zastępuje zarówno tonik, jak i żel do mycia twarzy. Kosmetyki 2 w 1 są bardzo popularne w dzisiejszych zabieganych czasach. Na półkach sklepów i drogerii można znaleźć wiele tego rodzaju produktów dostępnych dla każdego rodzaju skóry i dla osób w każdym wieku. Po oczyszczeniu twarzy, szyi i dekoltu trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i oczyszczeniu tej jakże wrażliwej skóry. Wybierając dla siebie odpowiedni krem warto dobrze się zastanowić i przejrzeć różne produkty.

Wiele zanim znajdziesz odpowiedni

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltuKażdy, zanim znajdzie odpowiedni kosmetyk dla siebie, będzie musiał spróbować wiele produktów. Tylko metodą prób i błędów można dobrać krem odpowiedni dla siebie, dzięki któremu skóra będzie lśniąca i promienna. Przed aplikacją każdego kremu trzeba koniecznie pamiętać o oczyszczeniu skóry. Jak już wspomnieliśmy jest to najistotniejszy etap pielęgnacji. Warto stosować żel micelarny, który spowoduje, że skóra będzie idealnie oczyszczona i doskonale przygotowana na nałożenie kremu. Od czasu do czasu można naszej twarzy zafundować jakiś ekstra zabieg – maseczkę lub peeling. Tak traktowana skóra na pewno odwdzięczy się nam pięknym wyglądem.

Dodaj komentarz