Wybieramy pierścionek zaręczynowy

Wybieramy pierścionek zaręczynowy

Wybieramy pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny, a potem ślub to wydarzenia, które są wspominane przez wiele lat. Tradycją stało się, że mężczyzna, który prosi kobietę o rękę wręcza jej pierścionek zaręczynowy. To bardzo stara, sięgająca czasów starożytnego Egiptu, tradycja przyjęta chyba we wszystkich krajach świata. Oczywiście te pierwsze zaręczynowe pierścionki w niczym nie przypominały tych współczesnych, ale zawsze symbolizowały łączce dwoje ludzi uczucie.


Jaki pierścionek kupić?

Do najczęściej kupowanych należą pierścionki ze złota. Ale wybór pierścionka to nie tylko podjęcie decyzji co do kruszcu, z którego pierścionek powinien był wykonany. Równie ważny jest wybór kamienia. Do kamieni, które panowie wybierają wyjątkowo często należą diamenty. Przez wiele wieków panowało przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien być nie tylko z diamentem, ale także, że powinien to być duży kamień. Przekonanie to zrodziło się jeszcze w XV stuleciu, kiedy to arcyksiążę Maksymilian ofiarował Marii Burgundzkiej taki właśnie pierścionek. Dzisiaj pierścionek zaręczynowy z diamentem jest wręczany wyjątkowo często.

Skąd bierze się popularność pierścionków z diamentem?

Diament to nie tylko bardzo cenny kamień szlachetny, ale także wyjątkowo twardy. Stąd też został wybrany jako symbol stałości uczuć i trwałości małżeństwa. Nie bez znaczenia jest także jego barwa. Nie zanieczyszczone diamenty są białe. Przynoszą więc powodzenie i szczęście.

Czy tylko żółte złoto?

Najczęściej panowie wybierają pierścionki zaręczynowe wykonane z żółtego złota. Ten szlachetny kruszec wyjątkowo pięknie podkreśla blask oszlifowanego diamentu. Ale do wyboru są również cieszące się coraz większą popularnością pierścionki z różowego i białego złota oraz pierścionki, w których połączono dwa różne kolory. Oprócz pierścionków ze złota są także platynowe i z tytanu. Te ostatnie zaczynają się cieszyć bardzo dużą popularnością wśród pań.
O tym jaki pierścionek zaręczynowy wybrać bardzo często decydują możliwości finansowe mężczyzny. Do wybieranych najczęściej należą te z diamentem, ale panowie przy wybieraniu czystości diamentu, jego barwy i masy kierują się właśnie kwestiami finansowymi. Nie zawsze więc stawiają na pierścionek zaręczynowy, który ma jeden duży diament. Często wybierają równie piękne, które mają kilka mniejszych diamentów. Niezależnie od tego, czy będzie to pierścionek z jednym lub z kilkoma diamentami, zawsze powinien on mieć certyfikat, a złota lub platynowa obrączka powinna mieć wybitą próbę. Próbę powinna mieć wybita także obrączka pierścionka ze srebra.

Źródło: Aclari Diamonds

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *