Wygodne obuwie nie tylko na lato

Wygodne obuwie nie tylko na lato

 Każda z nas niejednokrotnie przekonała się, jak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia, szczególnie wtedy, gdy pragniemy czuć się komfortowo i musimy – z różnych powodów – dbać o swoje stopy.

Wybieramy wtedy najczęściej wygodne obuwie – na przykład klapki damskie, ponieważ zdecydowanie przeważa tu aspekt wygody. Przede wszystkim niezwykle istotną rzeczą jest sposób ich zakładania. Wsuwamy klapki i już mamy odpowiednie obuwie. Nie musimy schylać się, żeby wiązać sznurowadła bądź zapinać rzepy czy paseczki.

Wygodne obuwie na co dzień

Klapki możemy potraktować także jako domowe obuwie, ponieważ jest to najwygodniejszy rodzaj kapci. Ich wzornictwo i kolorystyka może niejednokrotnie zadziwić już na etapie dokonywania wyboru w sklepie. Duża różnorodność modeli na pewno nie ułatwia nam zadania z jednej strony, z drugiej natomiast bardzo cieszy, ponieważ spełnia nasze – nawet najbardziej wygórowane – oczekiwania.

Klapki możemy wykorzystywać w różnych sytuacjach i miejscach. Jak już wspomniano, idealnie nadają się na wygodne obuwie domowe, ale także mogą być noszone na plaży, gdzie również doskonale się spisują.

Ponadto latem stanowią o naszym bezpieczeństwie. Chodzi tu przede wszystkim o to, że do jeziora czy rzeki nie powinniśmy wchodzić bez obuwia. Wykonane najczęściej z gumy klapki stanowią świetne zabezpieczenie stóp na gruncie o niepewnym podłożu.

Alternatywa – japonki damskie

Japonki damskie

Japonki damskie

Takie same funkcje z pewnością spełniają japonki damskie, które nieco inaczej wyglądają niż klasyczne klapki. Ich projekt został oparty na założeniu, że obuwie – posiadające dwa paseczki – doskonale utrzyma się na stopach za pomocą palców.

Załóżmy, że chcemy kupić japonki zimą. Nie będzie z tym najmniejszego problemu, ponieważ znajdują się w całorocznej sprzedaży. Są bajecznie kolorowe, mają wymyślne wzory geometryczne, a nawet zdarza się znaleźć japonki z konkretnymi obrazami, których pochodzenie można odnieść do różnych motywów wywodzących się ze znanych tekstów kultury.

Zwykle japonki bądź klapki uważano za podstawowe obuwie. Współcześnie wiele się zmieniło, ponieważ projektanci i producenci największych marek – łącznie z tymi na światowym poziomie – projektują i produkują obuwie tego typu.

Do najbardziej znanych można zaliczyć japonki Havaianas, jednak nie tylko. W ofercie sklepów (także tych internetowych) możemy wybierać spośród najróżniejszych marek. Wymieńmy chociażby Crocs, Tommy Hilfiger czy EMU.

Japonki od dawna przestały być uważane za obuwie przeznaczone dla najbiedniejszych grup społecznych. Przeciwnie. Dziś w dobrym tonie jest pokazanie się w odpowiednim obuwiu i nie zawsze musi ono być uzupełnieniem kreacji. Czasami stanowi po prostu o wygodzie, wyrazie uznania i zamiłowania do danej marki. A ponieważ jest to wyjątkowo wygodne obuwie, więc tym chętniej po nie sięgamy.

Dodaj komentarz