Kategorie
Uroda

Zabieg mezoterapii

Zabieg mezoterapiiMezoterapia jest niezwykle skuteczną metodą lecznicza wykorzystywaną obecnie przy leczeniu wielu różnego rodzaju schorzeń, a nawet w profilaktyce. Początkowo opracowano ją z myślą o leczeniu dolegliwości takich jak bóle migrenowe czy choroby dróg oddechowych.

Oczywiście nadal metoda ta może być wykorzystywana do leczenia takich chorób, ale na przestrzeni kilkudziesięciu lat stosowania tej metody znaleziono wiele dodatkowych zastosowań. Co jest w pełni naturalne mezoterapia gdańsk jest wykorzystywana do leczenia chorób skóry.

Mezoterapia

Wszak leki wstrzykiwane są bezpośrednio pod skórę, mogą więc działać optymalnie szybko usuwając objawy a nawet przyczyny choroby. W ramach profilaktyki mezoterapię można zastosować jako zabieg przeciwdziałający na przykład łysieniu. W tym przypadku zamiast leków podawane mogą być substancje odżywcze które znacznie poprawiać będą kondycję włosów pacjenta. Jak zatem widać może być to zabieg niezmiernie skuteczny. W klasycznej mezoterapii leki podawane są przy wykorzystaniu igły, można spotkać się także z nowocześniejszą terapią bezigłową, w której leki dostarczane są pod skórę w sposób nie inwazyjny, ogólna zasada leczenia pozostaje jednak dokładnie taka sama. Należy także pamiętać, że w niektórych przypadkach słońce może niekorzystnie oddziaływać na te miejsca, w których znajdować będą się leki.

Unikać słońca

Aby także temu przeciwdziałać, warto jest po prostu unikać słońca lub poddać się zabiegowi w okresie jesiennym czy też zimowym kiedy słońce jest o wiele mniej dokuczliwe. Zwykle jednak poza drobnymi zmianami na skórze w miejscach podania leków nie wywołuje ono jakichkolwiek działań ubocznych. Mezoterapia jak wiele zabiegów tego typu wykonywana musi być w seriach. Częstotliwość zabiegów z biegiem czasu będzie się zmniejszać. Leki podawane powinny być pacjentowi przynajmniej raz na tydzień, w końcowej fazie terapii może być to już raz na miesiąc, a nawet rzadziej. Po serii zabiegów nastąpić powinna przerwa, później zabiegi mogą być kontynuowane, jeśli ich celem jest na przykład odmłodzenie skóry czy też działania profilaktyczne.

Dodaj komentarz